Dohodu, která obsahuje novou podobu zdravotní péče, uzavře Město Hustopeče, Jihomoravský kraj a Všeobecná zdravotní pojišťovna. „Má zabránit nejen dalšímu prohlubování dluhu, ale současně v budoucnu garantovat podobu lékařské péče a další fungování nemocnice jako zdravotnického zařízení," sdělila Potměšilová.

Podle ní řeší tento dokument provozování lůžkové i ambulantní péče nebo dopravní zdravotní službu. „Pokud projde bez problémů proces schvalování, mohla by začít platit od prvního března letošního roku," řekla s nadějí starostka města.

Dohodu předtím musí posvětit na svých nejbližších jednáních radní Hustopečí a radní Jihomoravského kra­je.

Na dokumentu pracovali hustopečští úředníci a odborníci z oblasti zdravotnictví i jejich krajští kolegové.

Jak dále uvedla Potměšilová, město již požádalo ministerstvo financí o souhlas s převodem majetku nemocnice na Jihomoravský kraj. „Podle sdělení ministerstva žádost postoupili k posouzení na ministerstvo zdravotnictví. Po obdržení jejich vyjádření budou následovat další správní úkony. Jedná se o otázku několika málo týdnů," upřesnila časový harmonogram starostka.

Předpokládaný termín převodu nemocnice na kraj je podle ní v období mezi červnem a srpnem letošního roku.

Hustopečští ji museli zahrnout do svého rozpočtu. Město pro toto zdravotnické zařízení vyčlenilo v roce 2015 podporu 700 tisíc korun.

Jednání o budoucnosti hustopečské nemocnice se táhnou dlouhé měsíce. Důvodem se stalo propadající se hospodaření a milionové ztráty. Do veřejné soutěže se však loni nikdo nepřihlásil. Kraj nesplňoval původní podmínky bývalého vedení hustopečské radnice, pak došlo k obratu. Na konci roku si nemocnici přijel prohlédnout jihomoravský hejtman Michal Hašek.

jak šel časměsto převzalo hustopečskou nemocnici do správy v roce 2001
rok 2013, se město zadlužilo kvůli přestavbě nemocnice
loni se nájemce pro ni nenašel, do tendru se nikdo nepřihlásil, navíc kraj napadl jeho podmínky
září 2014, kraj je připravený 
k jednání o přímém převzetí provozu nemocnice
prosinec 2014, na návštěvu nemocnice přijel hejtman Hašek