„Kaple se postupně opravovala řadu let. Nyní je ve fázi, kdy se mohou udělat kompletně zbývající práce,“ popsala starostka Hana Potměšilová. Hustopečští uvažují, že do opravené kaple umístí památník padlým v první světové válce. „Ten se nyní dočasně nachází na hřbitovní zdi,“ přiblížil místostarosta Bořivoj Švásta.

Náklady na rekonstrukci se vyšplhají na šest set tisíc korun. Kaple se dosud opravovala třikrát. V roce 2001 došlo k obnově omítek, v roce 2005 střechy a v roce 2007 stropu. Kromě oprav kaple na hřibově také přibylo nové veřejné osvětlení.

Kaple se po dokončení tří oprav v letech 2001, 2005 a 2007 užívala jako skladiště demontovaných pomníků a kamenných fragmentů ze sloupu Nejsvětější Trojice a kostela svatrého Václava. Z původního vybavení zůstala pouze dřevěná oltářní menza, zcela degradovaná působením dřevokazného hmyzu a nevhodnými teplotními a vlhkostními poměry v kapli.

Práce, které mají památku zachránit, započaly v roce 2014. Rozdělené jsou do tří etap. První etapa v roce 2014 zahrnovala odvedení dešťové vody stékající ze střechy kaple od objektu do kanalizace, vybudování oblázkového drénu a okapového chodníku ze žulové kostky po vnějším obvodu stavby. Tyto opravy si vyžádaly více než 161 tisíc korun.

Druhá etapa v roce 2015 se zaměřila na zřízení provětrávané podlahy v kapli. Nová podlaha za sto tisíc korun umožňuje odvětrání vzlínající vlhkosti do exteriéru.