„Tak jako se Martin kdysi podělil o svůj plášť s žebrákem, zkusme i my v této nelehké době být navzájem ohleduplní, empatičtí a zkoušejme vykouzlit úsměv na rtech všem okolo,“ uvedli na facebookovém profilu zástupci města.

Ve městě chodí léta v období svatého Martina tradiční průvod. Dělají se košty a otvírají lahve s mladým vínem. „Letos z toho nic nebylo. Kvůli koronaviru. Tak se na městě vymyslela náhradní varianta. Chtěli jsme poděkovat lidem, kteří jsou v této nelehké době v první linii. Po náročných směnách v práci si tak mohou dát sklenku dobrého vína a na chvíli vypnout. A přijít na jiné myšlenky,“ řekl Deníku předseda Hustopečského vinařského bratrstva Pavel Košulič.

Hustopeče. Ilustrační foto
Akátová, Dubová.. Nové ulice v Hustopečích už mají svá jména

Dodal, že ve středu rozvezli Hustopečští třicet beden s vínem. Mimo záchranku navštívili také hasiče, nemocnici, lékárny, penzion pro staré lidi, místní obchody a další místa. „Moc děkujeme a Martinům přejeme jen to nejlepší k svátku. A všem ostatním hodně zdraví,“ poděkovala za hustopečské záchranáře mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.