Jako jeden z nejkrásnějších zážitků mezinárodní spolupráce gymnázia považuje setkání rok nato v Itálii při akci Jaro v Evropě, a to zásluhou krajské dotace.

Díky podpoře Jihomoravského kraje z dotačního programu Do světa 2015 mohli gymnazisté letos opět vyrazit na setkání v Itálii, a to do jedné z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších oblastí – Toskánska. „Jihomoravský kraj dlouhodobě podporuje spolupráci škol se zahraničními partnery a rozvoj jazykových znalostí žáků. Kritériem hodnocení našeho projektu a získání dotace bylo jeho zaměření na přírodní vědy, počet žáků, kteří vycestují, délka pobytu, škola v partnerském regionu a tak dále. Náš projekt Technology is just a tool for working together zaměřený na využití iPadů ve výuce přírodních věd a anglického jazyka získal dotaci
v maximální výši," říká doktorka přírodních věd.

Nová poznání

Program v italském Colle val d´Elsa zaměřili Hustopečští na oslavu desátých narozenin eTwinningu, ale především na pokračování přátelství v dalším období. „Cílem setkání byla nejen prezentace školy, regionu Hustopečsko a Jihomoravského kraje, ale rovněž seznámení s historií, uměním a přírodními krásami Toskánska. Také poznání životního stylu, kulturních rozdílů a navázání nových přátelství patří mezi důležitý přínos projektu pro naše žáky. Při pobytu studenti zpracovávali své poznatky 
z dějepisu, výtvarné výchovy, zeměpisu, biologie a literatury," doplňuje Hustopečanka.

Studenti představili svým italským kolegům vesnice a města, kde žijí. Prezentace navíc doplnili videi z kulturních akcí. „Součástí byl i společný hudební projekt. Každá škola měla připravené vystoupení. Naši žáci využili úvodní píseň s klipem televizního seriálu Vinaři," popisuje žena.

Nechybělo ani uvítání tamním starostou a ředitelem školy. Účastníci se také vydali na prohlídku města a seznámili Italy s tím, jakým způsobem využívají iPady ve výuce.

Gymnazisté se díky projektu mohli podívat i do měst, jako jsou například Lucca či Pisa, kde viděli známou šikmou věž, ale také Cécina, Siena, Voltera či do hlavního města Toskánska – Florencie.