„Tyto nové technologie jsou ve zkušebním provozu od desátého července. Zda se systém osvědčil, je předčasné hodnotit. Srovnávat budeme moci až za rok používání, kdy budeme mít k dispozici relevantní data a provoz bude komplexní. Nicméně zatím skutečně parkoviště lidé nevyužívají tak, jak bychom si představovali,“ shrnul velitel mikulovských městských strážníků Jiří Hamerník.

Provoz a ceny na parkovišti v Jiráskově ulici v Mikulově
- Za každou započatou hodinu si řidiči zaplatí pět korun.
- Za prodloužení doby na výjezd si zaplatí pět korun za hodinu.
- Celodenní stání vyjde řidiče na padesát korun.
- Na to, aby s autem vyjeli z parkoviště ven, mají řidiči vždy dvacet minut čas.
- Ztráta parkovacího lístku vyjde uživatele parkoviště na dvě stovky.
- Parkoviště je k dispozici nonstop.

Úkolem šesti inteligentních navigačních tabulí umístěných na příjezdových silnicích do města je navést řidiče na parkoviště mimo centrum Mikulova.

V Jiráskově ulici jim je k dispozici na dvě stě sedm míst. Za celodenní parkování zde řidiči zaplatí padesát korun. „Ve středu města je přitom nyní hodina stání již za čtyřicet korun. Naším cílem je ulevit středu města a současně nabídnout návštěvníkům Mikulova levnou a dostupnou alternativu,“ poznamenal Hamerník.

Parkovací systém má v budoucnu podpořit i webové rozhraní na oficiálních stránkách Mikulova. „Zde se bude k dispozici komplexní přehled parkovacích kapacit ve městě,“ doplnil velitel.