Právě oni jsou jedni z hlavních představitelů nového seriálu z dílny mikulovského producenta Tomáše Vicana Pálava – Život zalitý sluncem. V úterý je první natáčecí den. Důležitá scéna začátku seriálu se odehrává u Villy Daniela v místní části Valtic Úvaly na Břeclavsku.

Kamarádi z brněnských kolejí se schází na Pálavě každých pět let. Berou s sebou i svého spolužáka Štístka. „Diváci jej uvidí ve formě slivoně. Děj seriálu ukáže, proč tomu tak je. Víno je v tomto případě na pozadí. Kamarádi zjišťují, jak se dá na Pálavě strávit léto. Hned v díle číslo dva budou sbírat houby, které na Pálavě ve skutečnosti nerostou, v díle číslo tři se uskuteční rybářské závody,“ odtajňuje Vican.

Osudy hrdinů se propojí s pálavskými starousedlíky. Někdo zůstane v kraji celé léto, jiný celý život. Seriál bude mít celkem dvanáct téměř hodinových dílů. Diváci je uvidí v televizi od září.

Nikolčické trápí kapacita školky. Dětí je hodně, prostory nedostačují.
Školka v Nikolčicích nedostačuje, obec zvažuje výstavbu dalších dvou tříd

Jednou z hlavních lokací se stane farma Pálava nad Sedlecem, jejím majitelem je v seriálu Bolek Polívka. „Druhou se stane kemp u rybníka Vrkoč u Ivaně. „S architektem Milanem Býčkem jej zrovna dokončujeme. Vzniká tam krásné molo,“ zmiňuje Vican.

Isteník přiznává, že když dostal od Vicana nabídku hrát v seriálu, ani jej moc nezajímalo, o čem bude. „Chtěl jsem hlavně strávit jaro a léto na Pálavě. Jsem také rád, že se moje postava jmenuje Michal. Nemusím se učit otáčet na jiné jméno,“ povídá.

Přestože venkovní teplota sahá ke dvaceti stupňům Celsia, má na sobě oblečený teplý svetr. „Kolem sedmé ráno jsem si ho dost pochvaloval. Jak se blíží poledne, už ho tak rád nemám. Jsem zvědavý, jaký vztah k němu budu mít v půlce července,“ usmívá se herec.

Ilustrační foto.
Parkoviště u hustopečské polikliniky čeká kompletní rekonstrukce

Jeho postava je v seriálu, jak prozrazuje Isteník, velmi oblíbená. „I když mě lidé v reálu nemají rádi, musí se ke mně chovat, že mě rádi mají. A to je docela příjemné,“ poznamenává.

Vican prozradil, že Isteník se pokusí v seriálu sbalit Hanu Holišovou. „K oťukávání dojde také u Patrika Děrgela a Denisy Nesvačilové,“ naznačuje.

V seriálu se také znovu objeví Křetice, které proslavil jiný seriál Vinaři. Ve skutečnosti se jedná o obec Pavlov. „Farář Pavel Pacner už říká, že jezdí na mši do Křetic, ne do Pavlova," směje se Vican.

Hned tři role čekají na Petra Kolečka. Autor Okresního přeboru bude scénárista, dramaturg a v některých dílech i režisér.