Projekt má krkolomný název: Zvýšení kvality řízení, finanční řízení a Good Governance na Městském úřadu Břeclav. „Získali jsem na něj přes sedm milionů korun z Evropského sociálního fondu," uvedla mluvčí břeclavské radnice Eliška Windová.

Strategický plán rozvoje města zpracovává soukromá společnost, jejíž zástupci projekt představili zastupitelům již v červnu. Oficiálně vše začalo teprve nedávno.

„Úkolem je zpracování ankety mezi obyvateli města. Cílem je zjistit jejich spokojenost s veřejnými službami a kvalitou života ve městě. Poté určit nedostatky a zaznamenat představy obyvatel o směru budoucího rozvoje města," vysvětlila mluvčí.

A reakce? Že by město mělo raději žádat o dotace na smysluplnější projekty si myslí například čtyřiadvacetiletá Břeclavanka Eva Tučková. „Názory mohou získat i levnějším způsobem. Takové peníze by se měly investovat do něčeho jiného," vyjádřila se. Naopak o pět let starší Barbora Siegelová říká, že je to dobrá cesta jak řešil problémy, protože teď se spousta věci řeší online. „Určitě je to přínos, ale sedm milionů je celém dost za takový projekt," prozradila.