Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak prožily Vánoce známé osobnosti?

Břeclavsko /ANKETA, AKTUALIZOVÁNO/ - Jak jste oslavili vánoční svátky a co jste dostali pěkného pod stromeček?

28.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Vojtěch Podušel

Jiří Zonyga
45 let, zpěvák, Břeclav
Vánoce jsem samozřejmě strávil v rodinném kruhu. Máme tříapůlletou dcerku, takže mě potěšilo hlavně jiskření z dárečků v jejích očičkách. Dostala uklízecí sadu, s metlou, mopem. Teď všechno uklízí. Já jsem dostal nějaké věci na holení, kosmetiku, mikiny, trička.


Josef Valihrach, 53 let, vinař, Krumvíř
Vánoce u nás byly v rodinném kruhu. Na Štědrý večer jsme si otevřeli víno a pak chutnali další vína. A dárky? Samozřejmě všechny potěší. Na Štěpána jsem byl na honu, trochu se projít a vyvětrat. Ještě když žil otec, tak jsme obcházeli sklepy. Letos to byla vycházka do přírody.


Dymo Piškula, 43 let, starosta, Břeclav
Pod stromeček jsem dostal oblečení, kravaty a boty. O Vánocích máme čím dál větší problém, jak zazvonit zvonečkem. Děti mají podezření, že Ježíšek není. Největší radost mám, když jsou děti pod stromečkem spokojené a najdou tam své dárky. Nejhezčí jsou jejich spokojené oči.


Jan Hajda

60 let, senátor, Sedlec
Naše Vánoce byly tradiční s kaprem a moravským vínem. Pod stromeček jsem dostal mobil. Největší radost jsem měl z vnoučat a jejich rozzářených očí. Rád jsem si odpočinul, protože jsem tři týdny před Vánoci náročně cestoval. Takže jsem byl rád, že jsem pak mohl relaxovat.

Jiří Petrů
53 let, poslanec, Valtice
O Vánocích jsem byl doma s rodinou. Pod stromeček jsem dostal košili, vázanku a ponožky. Ale jde spíš o tu atmosféru. Dcery jsou na studiích, tak jsme byli rádi, že se setkáme pohromadě. Byli jsme i na procházce a na Štěpána jsem se vydal na tradiční setkání ve sklepě.

Pavel Suchánek
57 let, poslanec, Rakvice
Vánoční svátky jsem oslavil jako vždy doma. Pod stromeček jsem dostal knížku Záhady kolem nás. Není to o politice. Dostal jsem i muziku, kterou mám rád. Na Štěpána se jdu projít každý rok do vinohradu, podívat se, jestli to nikdo nepostříhal. Ve vinohradě rád relaxuji.

Leoš Tržil
36 let, ředitel služby dopravní policie, Lednice
Na Vánoce jsem byl doma v Lednici. Pod stromeček jsem dostal nějaké věci do domácnosti, protože mám rekonstruovaný dům. Z čeho jsem byl hodně překvapený, tak byla krabička na léky. Tu mám do budoucnosti. Na Štědrý večer jsem šel na zpívání u zámecké kaple.

Libor Nazarčuk
38 let, sommelier, Břeclav
Vzhledem k tomu, že máme tříletou dceru, nesly se Vánoce v jejím duchu, aby si je užila. Večer bylo tradiční menu – smažený kapr a bramborový salát, nechyběla vína. Další den jsme měli tradiční boršč. Jinak se nám podařilo navštívit všechny rodiče. Z dárků mě nejvíc zaujala kniha o společenském chování a etiketě.

Jaroslav Martinek
41 let, spolumajitel říční flotily, Lednice
Pod stromeček jsme hlavně dávali dětem. Těší nás radost, kterou z toho mají. Pro dospělé je nejlepší dárek to, že se sejdou. Jinak jsme s okrašlovacím spolkem pozvali lidi na štědrovečerní koledování. U kaple zněly od osmi do devíti večer koledy. Bylo to velmi příjemné setkání.

Milan Vojta
51 let, podnikatel a potápěč, Břeclav
Vánoce jsem strávil s přítelkyní. Od Ježíška jsem dostal obrovskou knížku Přemyslovci. Historie je krásná věda, ta mě hodně baví. Dále jsem dostal nějaké potápěčské potřeby. Mé Vánoce jsou vždy tak trošku narušeny přípravami na tradiční štěpánský závod Vánoční kilometr.

Milan Kocmánek
45 let, učitel a kreslíř, Lanžhot
Vánoce jsem konečně oslavil tak, jak jsem si plánoval – u čajíčku a u vínečka. Byli jsme taky na procházce se psem, jinak jsme byli doma. Došlo i na pohádku. A dárky? Takové drobnosti, které potěší a člověk je nečeká. A o to víc potěší. Letos se mi dařilo i v práci. Velkou radost mi udělaly i knížky, které jsem vydal.

Roman Osička
50 let, ředitel rybníkářství, Pohořelice
Vánoční svátky jsem oslavil tradičně v rodinném kruhu. Nadělili jsme si nový dům, takže mašlička byla na klice. Večer byla klasická štědrovečerní večeře a pak posezení v rodinném kruhu. Jde jen o to být v klidu a v pohodě nejen ve svátečních dnech, ale i ve dnech následujících.

Oldřich Ryšavý
51 let, krajský radní, Břeclav
Dostal jsem dárky, které mě potěšily. Myslím, že i mě se podařilo dát dárky, které se líbí mým blízkým. Myslím, že jsem dal i něco lidem z regionu. Nastartovali jsme změnu péče o lidi postižené cévní mozkovou příhodou, což povede k včasné diagnostice a patřičnému léčení.

Martina Štěpánková
35 let, krasojezdkyně, Břeclav
Těsně před svátky jsem onemocněla. Teprve den před Štědrým dnem jsem se zvrávorala. Mám malé dítě, takže atmosféra byla perfektní. Pod stromeček jsem dostala věci do domácnosti. Dcera měla radost s dárků a úplně ze všeho. Jsou jí čtyři, takže je ve věku, že věří na Ježíška.

Věra Fojtová
62 let, spisovatelka, Hustopeče
Vánoční svátky jsem oslavila tradičně. S kaprem, se stromečkem, jak to má být. Říkala jsem si, že jsem byla hodná, protože jsem dostala hodně dárků – krásný teplý župan, parfém, kosmetiku. Největší radost jsem měla z dárku, který jsem nečekala. To byl právě parfém.

Zbyněk Háder
43 let, novinář a herec, Hustopeče
U nás se chodí odpoledne na zpívání pod stromečkem na náměstí. Na Štědrý den držíme tradiční zvyky. Lili jsme olovo, házeli papučí, zpívali koledy. Museli jsme se obejít bez štědrovečerní vyjížďky na koních, protože přestal jít kotel, teplá voda a na terase nám shořel adventní věnec.

Jaroslav Stávek
59 let, správce sportovního areálu, Němčičky
Vánoce většinou slavíme tak do tří hodin na svahu. I když letos nám počasí nepřálo. Co se týče dárků, už toho nepotřebuji moc. Spíš pohodu a nejen ty dva dny. To by se mělo slavit pořád. Velkou radost jsem měl z různých vín, které jsme večer ochutnali.

Jana Vlková
51 let, starostka, Hlohovec
Vánoce jsem oslavila tradičně ve své obci. Ježíšek mi naložil pěkné dárky, se kterými jsem spokojená. Také mě potěšilo, že se sobotní mše zúčastnili i chlapci z chasy, kteří pak obcházeli děvčata. Neděli jsem pak strávila u tradičního svěcení mladého vína.

Autor: Jiří Ševčík

28.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Výlovy jsou v plném proudu. Na řadě je lanžhotský Kout

Deník - Naši prvňáci

První školní tablo: představíme prvňáky ze ZŠ v Moravské Nové Vsi

Myslivci ulovili už devět stovek divočáků. Aby zabránili šíření afrického moru

Jižní Morava - Téměř devět stovek divočáků ulovili za poslední tři měsíce myslivci na Hodonínsku a Břeclavsku. Tak dlouho už na Moravě a ve Slezsku platí mimořádná veterinární nařízení, která mají zabránit šíření nebezpečného afrického moru prasat ze Zlínska. „V okrese Břeclav to bylo téměř dvě stě kusů, na Hodonínsku pak více než sedm set,“ informoval v pondělí Petr Majer ze Státní veterinární správy.

V Archeoparku Pavlov vystaví originální venuši. Sošku starou téměř 30 tisíc let

Pavlov - Jedinečnou příležitost spatřit originální sošku Venuše z Pavlova mají lidé, kteří se vypraví do Archeoparku v Pavlově na Břeclavsku. Figurka z mamutoviny stará 27 až 29 tisíc let tam bude k vidění od soboty, kdy je mezinárodní den archeologie.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Jana Krutáková je lídryní jihomoravské kandidátky hnutí Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 13 do 14 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Turisty přiláká na Znojemsko nová společnost. Nyní čeká na krajský certifikát

Jižní Morava – Lákat turisty na Znojemsko, aby v kraji mezi vranovským zámkem, Národním parkem Podyjí a šatovskými sklípky strávili třeba týden. To je úkol nové destinační společnosti. První nedávno získala krajskou certifikaci na Hodonínsku. Na Břeclavsku trvá pat mezi Lednicí a Mikulovem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení