Předchozí
1 z 3
Další

Lucie VachováLucie VachováZdroj: Deník/Iva Haghofer

Lucie Vachová

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkŽiji tady deset let, pocházím z Blanska a manžel ze Slovenska. Žije se mi tady moc dobře, je tady klid, zavřu dveře a mám svůj svět. Vyrážím se psem na procházky mezi vinohrady a užívám si to, to mám moc ráda. Na druhou stranu mi tady jako mamince chybí vyžití pro děti, především pro ty starší okolo dvanácti třinácti let.
V Blansku jsem nebyla zvyklá kamkoli dojíždět, měli jsme za domem les, mnohdy jsme se šli projít a vyšli až před Brnem. Tady musí mít člověk pořád k dispozici auto. A je jedno, jestli se chce jít projít někam do lesa, nebo zavést děti na plavání nebo si zabruslit. To mi trošku vadí. Na druhou stranu jsem moc ráda, že je zde přímo v obci devítiletka. To je obrovská výhoda.
Co se lidí v Moravském Žižkově týče, jsou všichni moc fajn. Kdybychom měli během roků více příležitostí se potkávat na akcích, bylo by to prima. Určitě bych přivítala letní kino a možná i nějaké služby pro turisty. Většina z nich sem totiž dorazí, zaparkuje auto a na kole vyjede do okolí. Moravský Žižkov je jako výchozí cíl k výletům perfektní, nicméně nebylo by na škodu, kdyby z toho, že se zde pohybují turisté, uměla obec a místní podnikatelé více vytěžit.

Vlasta ČuprováVlasta ČuprováZdroj: Deník/Iva Haghofer

Vlasta Čuprová

V Moravském Žižkově jsem se před sedmašedesáti lety narodila. Jsem tedy doopravdy rodačkou. A za ta léta si neumím představit, že bych bydlela někde jinde. Moc se mi tu líbí a jsem tu zvyklá. Je to tady fajn, je tu pohoda a klid. Taky se mi líbí, jak je dědinka pěkná a uspořádaná. Co mi trošku chybí, je více akcí, třeba přes léto by bylo fajn, kdyby se každý pátek hrávalo v letním kině. Ještě pamatuji doby, kdy v Moravském Žižkově kino bylo a my jsme do něj pravidelně chodívali.

Kateřina BartošíkováKateřina BartošíkováZdroj: Deník/VLP Externista

Kateřina Bartošíková

V Žižkově se mi žije příjemně. Vzhledem k tomu, že jsem z Břeclavi, většina lidí se mě vždy zeptá, jestli mi chybí "město". Odpovídám, že samozřejmě v něčem ano, ale do Břeclavi je to kousek, spojení městskou hromadnou dopravou bez problémů a přes Velké Bílovice je to na dálnici taky kousek. Nejvíc si pochvaluji klid. Také lidé Žižkovjáci jsou milí a přátelští. Navzájem si pomáhají, což ve městech nebývá.
Co bych ale uvítala, je bohatší kulturní a společenský život. Ke společnému setkávání chybí příležitosti. K té největší patří pochopitelně hody.