Jejich hlavním smyslem bude podle slov jedné z organizátorek Kristýny Volhejnové podpořit místní pěstitele a chovatele. Poprvé se o to v tamní chovatelské hale pokusí poslední dubnový den, tedy ve čtvrtek, od osmi do sedmnácti hodin.

Nápad na uspořádání trhů vzešel od členů velkopavlovické organizace Českého svazu chovatelů. „A město tuto myšlenku s chutí podporuje," chválí Volhejnová.

Od myšlenky k prvním trhům utekly přes dva měsíce. „Přípravy probíhají víceméně za chodu. Jedná se o zaváděcí akci. Chceme vyzkoušet, jak velký má tento nápad potenciál," vysvětluje Velkopavlovičanka.

Na prvních trzích budou k dostání například ovocné stromky, čerstvá zelenina, přísada a různé potřeby pro zahrádkáře. „Návštěvníci se mohou těšit také na čerstvé pečivo, uzeniny a klobásy, domácí paštiky, produkty 
z hroznových jadýrek, vinné mošty, marmelády nebo třeba čerstvě napečené dorty. Prodejci se budou hlásit ještě příští týden, takže na webu města Velké Pavlovice budeme průběžně zveřejňovat rozšiřující se nabídku," vypráví žena, která se trhu také zúčastní jako prodejce. Nabídne několik druhů vlastních džemů a marmelád.

O trhy mají zájem místní drobní pěstitelé a chovatelé, ale i prodejci 
z okolních vesnic. „Jako čistě farmářské je chceme udržet 
i do budoucna. To znamená, že v nabídce by měly být především zemědělské produkty a potraviny z našeho regionu doplněné o řemeslné výrobky jako košíky, zahrádkářské potřeby a podobně," vyjmenovává Volhejnová.

Pozitivní ohlasy

Kolik stánků na místě bude, zatím netuší. „Ohlasy jsou každopádně pozitivní, lidé akci vítají. Pokud se trhy osvědčí, plánujeme změnu i ve frekvenci konání trhu na některé víkendové dopoledne, což bude pro mnoho návštěvníků příhodnější. Pokud se trhům bude dařit, určitě z nich hodláme vytvořit tradici, která by měla pokračovat i v dalších letech," nastiňuje tvůrkyně různorodých marmelád.

Zájemci o prodej se mohou stále registrovat na e-mailu letoveskle@gmail.com nebo na telefonním čísle 608 150 610. Farmářské trhy mají být 
v chovatelské hale ve Velkých Pavlovicích na programu každý čtvrtek, a to až do září.