Jezdí na koních jako rytíř, kavalerista a je součástí šermířských představení. „Poslední dvě sezony jsem dělal v rytířských turnajích trik z džigitovky. Po zásahu dřevcem do štítu jsem se vyklonil ze sedla do boku a visel za nohu v sedle,“ prozrazuje Michal Kacetl.

Stejně jako loňský rok, tak i letošní se představil ve Znojmě v roli svatého Martina. „Práce s koňmi mě baví a naplňuje. Mojí srdeční záležitostí jsou rytířské turnaje. Člověk se skupinou procestuje mnoho míst a podívá se, kam by se nedostal,“ vypráví čtyřiadvacetiletý muž.

Ve skupině působí pět let. „Na začátku jsem se učil základy šermu s různými druhy chladných zbraní. Část tréninků jsem musel věnovat pádům a bezpečnosti při vystoupeních,“ pokračuje Kacetl.

Jak sám říká, důležitý je při vystupování i divadelní projev. Na koních potom trénuje dílčí disciplíny a ovládání zbraní ze hřbetu koně.

Hokej hrál závodně za Znojmo čtrnáct let od svých šesti. „Dal mi do života dobrý základ a disciplínu. Teď na tom stavím. Nenechal jsem ho kvůli Štvancům. Stál jsem na životní křižovatce a řešil, co dál. Vydal jsem se jiným směrem a musím říct, že jsem za to rád,“ svěřuje se. Představení jezdí na koních ze skupiny, ale sám má i dva lipické koně. „Maestoso Császár jezdí jako svatomartinský kůň a zúčastňuje se bitev. Jeho čtyřletý syn Edvard je ve výcviku,“ odhaluje svou stáj mladý vinař.

Před nedávnem rozjel kromě všeho své vinařství. „I když stále studuji vysokou školu obor Řízení zahradnických technologií v Lednici, tak jsem založil vlastní vinařství. Z jedné třetiny je zaměřené na výrobu přírodních vín,“ uzavírá.