Změnilo se za tu dobu a nemalé peníze, z nichž osm milionů pokryla evropská dotace, vůbec něco? Podle Opálky určitě. Aby úředníci přesně věděli, co je v náplni jejich práce, zúčastnili se různých školení. „Investovali jsme peníze do jejich vzdělávání. Věříme, že se to v jejich práci zúročí," říká tajemník.

Jak přiznává, od počátku se potýkal s nedůvěrou mnohých. „Někteří se ptali, proč bychom měli měnit něco, co je tady už dvacet let. Ale to není záruka, že to funguje dvacet let dobře," vysvětluje.

Jedním 
z hlavních cílů projektu bylo podle jeho slov zmapovat, kdo je za co na úřadě zodpovědný. „Často se stalo, že jsme narazili na nějaký problém 
a pak vznikaly dohady, kdo a jak jej má řešit. Nebo docházelo k různým kompetenčním sporům mezi odbory. To všechno jsme chtěli zlepšit a využít k tomu i informační technologie. Bude to fungovat jako takový semafor. Políčka budou svítit buď červeně, nebo zeleně," popisuje břeclavský tajemník.

Podle něj bez snahy o lepší nastavení nemůže fungovat žádná větší organizace. „Hlavním cílem naší snahy bylo, aby se lidé, kteří k nám přichází něco vyřídit nebo domlouvat, setkali s větší kvalitou. A také aby úředníci přesně věděli, co vykonávají 
a proč, a využívali k tomu své odbornosti a znalostí," přibližuje Opálka.

Nakolik se to podařilo, to ukáže až čas a každodenní ohlasy Břeclavanů.