„Určitě to bude tábor plný nových zážitků, na kterém nás čekají části kosmonautistického výcviku, únik z potápějící se helikoptéry nebo centrifuga. Naučit bychom se měli i něco z teorie letu,“ popisuje zajímavý program pobytu Frank.

Své první kosmickém zkušenosti už nasbíral na Expedici Mars v evropském vesmírném centru v Belgii, kde v uplynulém roce strávil spíše vědomostní pobyt s partičkou Čechů. Na přednášce se tam setkal i se svým vzorem a zároveň prvním československým kosmonautem Vladimírem Remkem, který je nyní europoslancem v Bruselu.

Mekka kosmonautiky – americká NASA, začala Franka po zkušenostech z Belgie lákat o to více, a tak se na pobyt strávený v nejstarším a největším světovém středisku moc těší. Ambiciózní a přesto věčně usměvavý, kamarádský student by rád v budoucnu studoval na vysoké škole robotiku nebo letectví a následně obor podobný kosmonautice.

Láká ho i povolání kosmonauta? „Řekl jsem si, že to jednou určitě zkusím i když podmínky pro přijetí jsou přísné. Kromě vzdělání a výborné znalosti jazyků musí kosmonaut splňovat i váhové a výškové limity a být zcela zdravý. Česká republika naštěstí vstoupila koncem roku 2008 do Evropské kosmické agentury, což je další z podmínek. Tím byla odstraněna poslední překážka v mé budoucí možné cestě do vesmíru,“ usmívá se odhodlaně hustopečský student.

KATEŘINA KOPOVÁ