Studentka Univerzity Palackého v Olomouci prošla sítem castingů i semifinálových kol a stala se tak jednou z deseti finalistek.

Do soutěže učené pro vysokoškolské studentky se letos přihlásilo 255 dívek z celé republiky. Své přednosti těla i ducha mohly ukázat na castingu v Praze nebo ve Zlíně. „Prvním úkolem bylo zvládnout vědomostně-inteligenční test. Porota pak dívky svědomitě ohodnotila prostřednictvím přehlídky ve společenských šatech, rozhovoru a promenády v plavkách,“ popisovala jedna z manažerek projektu Hana Pavlínová.

„Myslím si, že je velice dobrý nápad zorganizovat soutěž, ve které se hodnotí nejenom krása, ale i inteligence. Zatím také velice pozitivně hodnotím prostory a organizaci,“ pochvalovala si Miss Academia i úspěšná Radana Janovská z Hustopečí.

Výjimečný projekt připravují už po čtrnácté studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. „Letošní ročník se nese v duchu antiky. Chceme tím ukázat, že antika ctila přirozenou krásu, ale také intelekt a moudrost,“ vyjádřila se k tématu manažerka Eva Krutáková. „Podstatou soutěže je zbořit mýtus, že ženy jsou buď krásné, nebo chytré. Chceme najít tu nej vysokoškolačku, v jejíž osobě se snoubí inteligence, krása i ženskost,“ dodala.

Pro finalistky soutěže je už za čtrnáct dnů připraveno jedno z úvodních soustředění ve Zlíně, na němž čeká vysokoškolačky náročný program v podobě natáčení, focení a rozhovorů. Finále se pak bude konat poslední březnový den ve Zlíně.