Již v době studií na mikulovské střední odborné škole patřil podle tamních vyučujících k nejlepším z ročníku. „I díky tomu se mi podařilo setkat se například s uznávaným kuchařem Marcelem Ihnačákem. Nějakou dobu jsem čerpal gastronomické zkušenosti i v Rakousku," uvádí kuchařský talent.

Pod dohledem mladého Mikulovana budou podávat pro Zemana a početnou prezidentskou družinu nejdříve předkrm v podobě jemné vepřové vepřové paštiky s brusinkami a čerstvou bagetou. „Na výběr byla i mozzarela s rajčaty. Stejně tak bylo na výběr z více druhů polévky či hlavního chodu," zmiňuje kuchař.

Nakonec nad slepičím či hovězím vývarem zvítězila kachní polévka s masem a fritátovými nudlemi ozdobená petrželovou natí. „Jako hlavní chod budeme podávat dozlatova pečenou kachničku s bílým a červeným zelím a houskovým a vídeňským knedlíkem," prozrazuje Mikulovan, který si velkou nervozitu nechce připouštět.

„Je to pro mě především čest a moc se na to těším," neskrývá nadšení muž, jenž si pro vzácnou příležitost nechal ušít i nový kuchařský rondon.

Všechny chody už má Hlavenka takzvaně v malíčku. Snažil se je především něčím doladit a vyšperkovat. „Jídla v menu jsme o něco vylepšili. Každý kuchař má svoje tajemství, takže vše prozradit nechci, ale nešetříme při vaření ani vínem či medem," odkrývá Hlavenka několik nezbytných ingrediencí.

Mikulovští ze Zámečku pohostí prezidenta i makovými koláči, vínem se speciální prezidentskou etikou, škvarkovou pomazánku a bořetickým a velkopavlovickým chlebem.