Nabídka Tekutého ovoce, jak jim v Révě říkají, se postupně rozšířila. „S mošty jsme začínali v roce 2014. Prvním impulsem bylo i to, že máme vysázený vlastní bezinkový sad. Do té doby navíc nikdo na jižní Moravě nevyráběl kombinaci hroznů s bezinkami," vzpomíná na začátky Průdek.

Zpracovávat ovoce je podle něj složitější než výroba vína, která k Révě rovněž patří. „Vše se musí dělat v daleko kratší době. Chceme, aby byla zachovaná přírodní chuť 
a kvalita čerstvého ovoce. Nepoužíváme žádné konzervanty ani barviva či sladidla. A ovoce máme 
z místního zdroje, takže je to opravdu zdejší výrobek, který může reprezentovat náš kraj," zdůrazňuje muž.

Technologii museli přizpůsobit tak, aby jim ovocné šťávy vydržely čerstvé, než je stihnou dát do lahví. „Musíme dodržovat hlavně hygienu a udržovat je v příslušné teplotě. Někdo má představu, že se mošty dělají ze spadaných jablek, ale tak tomu rozhodně není. K výrobě slouží jen zdravé kusy. Když je na ovoci kaz, tak je nepoužijeme. Má to přesná a přísná pravidla," upozorňuje vinař.

I přesto, že zpočátku se mošty dostávali do povědomí lidí jen pomalu, postupně si získávají oblibu. „Mošty se pijí čím dál víc. Hlavně v létě, protože jsou výborné pro osvěžení. Jedna lahev jablečného moštu je, jako kdybyste snědli kilo jablek," říká výrobce Tekutého ovoce.

oceněné moštyHroznový mošt Muškát moravský, hroznový mošt Pálava, jablko a bezinka, jablko čerstvě lisované, Cabernet Moravia a hustopečská bezinka, modrý hrozen a jablko, modrý hrozen a bezinka, hroznový mošt Cabernet Moravia.