Co je vlastně úkolem týmu?
Naší úlohou je pátrání po pohřešovaných osobách po celé České republice a také podpora složek integrovaného zásahového systému při mimořádných situacích.

Kolik má aktuálně členů a z jakých řad?
Aktuálně máme 110 členů, včetně členů z řad složek integrovaného záchranného systému. Pro příklad uvedu, že v týmu máme i vysoce postavené policisty z elitních útvarů. Působí u nás zdravotníci různých oborů, ale také lidé s běžnější profesí jako třeba řidiči kamionů, automechanici a další.

Czech SAR Team v akci.
Ztracení a pohřešovaní: s pátráním pomáhají už i piloti břeclavského Aeroklubu

Jakým způsobem se vlastně skupina "mobilizuje" a průměrně jak často jste asi "v akci"?
Absolvovali jsme již na 105 zásahů a průměrně vyjíždíme přibližně pětkrát do měsíce. Povolání k zásahu zprostředkovává dispečink. Povolání samotné pak přichází obvykle ze strany policie nebo rodiny či příbuzných.

Co bylo důvodem, který vás vedl k založení týmu?
Inspirace přišla ze zahraničí, kde týmy SAR běžně pomáhají bezpečnostním a záchranným složkám. Tato služba v naší zemi na celorepublikové úrovni scházela. S myšlenkou vzniku týmu přišel i nápad možnosti využití techniky jako jsou čtyřkolky, vozidla SUV, drony a další technika, kterou disponujeme.

Úprava křižovatky na průtahu Břeclaví skončila.
Průtahem Břeclavi řidiči projedou bez omezení. Úprava křížení na I/55 skončila

Kolik členů a z jakých řad u vás působí na jižní Moravě?
Na jihu Moravy máme aktuálně deset členů. V tomto týmu jsou například hasiči, záchranáři, bývalí policisté, ale také podnikatelé nebo studenti vysokých škol.