Na otázku, jestli splněné přání každého prvňáčka čekala, nebo se spíš vysvědčení bála, dívka odpovídá s dětskou bezelstností. „Nevěděla jsem, jestli dostanu samé jedničky. Ale vlastně jsem si asi byla jistá," říká a usmívá se.

Jedničky jí zdobí vysvědčení doslova ukázkově. Výbornou má za český jazyk, prvouku, matematiku, pracovní činnosti a hudební, výtvarnou a tělesnou výchovu. Jednička z chování je samozřejmostí.

„Těším se, až ukážu vysvědčení mamce a taťkovi. Myslím si, že budou mít radost jako já," prozrazuje s tím, že za případnou odměnu bude ráda.

Nic jistého prý ale slíbeného nemá, takže se těší, jestli ji doma čeká překvapení.

Ve škole si malá Markéta podle svých slov zvykla rychle a do školky by propadnout rozhodně nechtěla. Čas strávený ve škole si totiž zkrátka užívá.

„Ve třídě se kamarádím s holkama, ale i klukama. Z předmětů mám nejradši psaní a matematiku, písmena a čísla už ovládám. Baví mě ale taky výtvarka, hudebka nebo pracovní činnosti. Odpoledne po škole navštěvuju i různé kroužky. Tancuju v Actiwity DC, plavu a hraju na klavír," vyjmenovává své hlavní zájmy činorodá žákyně 1. B, která chodí na Kupkovu školu v Břeclavi.

V tom, co by ve škole oželela, má po pár měsících docházky jasno: prvouku. A co jí naopak ve škole chybí a do rozvrhu by dosadila? „Něco hodně směšného. A delší přestávky," ví bez rozpaků.

Na otázku, jestli má paní učitelka a maminka vždycky pravdu, opatrně, ale souhlasně kýve hlavou.

Potom s vysvědčením odbíhá zpět do třídy, kde hlahol z výsledků právě končícího prvního pololetí nekončí. Všichni už se totiž nemůžou dočkat, až za chvíli vypuknou pololetní prázdniny.