A stěžoval si dál.  „Jediné, co vám vezmou, jsou PET lahve, zbytek plastů si musíte odvézt sami. Myslím si, že to je od obce velký krok zpátky a pouze to přispěje k většímu znečištění ovzduší," vyjádřil se.

Obec se hájí tím, že třídit plasty si vynutil odběratel odpadu. „Je pravda, že nově svážíme pouze PET lahve, avšak třídit plasty požaduje náš odběratel. My mu pouze vycházíme vstříc," bránila se starostka Jana Filipovičová.

Ta doufá ve spolupráci obyvatel. „Chceme, aby si lidé uvědomili, že není plast jako plast. Že nemohou hodit obal od saponátu do stejného sáčku s PET lahví od vody," apeluje na Hrušecké, aby začali brát otázku třídění plastů vážně.

Podle starostky obec o chystaných změnách obyvatele informovala dostatečně, a to
i prostřed­nictvím rozhlasu. „Někteří se však rozhodli ignorovat výzvy obce a třídit plasty odmítají. Proto jsme se rozhodli, že proti takovému jednání zakročíme a trochu na lidi zatlačíme. Žádný peněžní postih nikomu nehrozí, nicméně těm, co odmítají slyšet na prosby obce, zkrátka odpad svážet nebudeme," varuje „rebely" s tím, že si pak budou muset poradit sami.

Lidé z Hrušek mají možnost každou sobotu vozit odpad včetně nesvážených plastů na sběrný dvůr.⋌(bal)

DAVID BALÁŠ