/VIDEO/ Tanec, který symbolizuje celosvětovou jednotu v boji proti koronaviru, natrénovali tanečníci studií E.M.Dancers a N.C.O.D. Poslední klapka k videoklipu, jenž natáčí fotograf Lukáš Hrdlička, padne v pátek 11. června. „Původně jsme chtěli točit už v lednu nebo únoru, ovšem kvůli koronavirovým opatřením jsme to odložili. Před pár lety jsem takto ukázal krásy Břeclavi prostřednictvím videoklipu k písni Happy zpěváka Pharrella Williamse. Tentokrát jsem však veřejnost vynechal,“ přiblížil Hrdlička.

Zdroj: Youtube

Děti byly podle trenérky N.C.O.D. Lenky Žůrkové z projektu nadšené. „Pro mě bylo důležité, aby děti viděly, že se zase něco děje. Měly motivaci se něco nového naučit, něčeho se opět konečně účastnit. A také bylo potřeba, aby se zase lidé dověděli, že makáme a můžou se přidat k nám," podotkla.

Podobně hovořila i Eva Blažková z E.M.Dancers. „Jerusalema Dance jsem viděla na internetu v několika verzích a nápad se mi natolik líbil, že jsme se s lektorkami z naší skupiny domluvily, že to děti naučíme na rozjezd po půlroční pauze. Následně nás oslovil můj kamarád Lukáš Hrdlička, přednesl mi svůj nápad natočit tohle poděkování, a zároveň upozornit a zviditelnit město Břeclav. Protože jsme s Lukášem už spolupracovaly na projektu Happy, neváhaly jsme ani nyní. Všichni jsme si to dohromady užívali. Moc díky za možnost projektu se zúčastnit," uvedla.

Videoklip, díky němuž se lidé podívají k břeclavské synagoze, poštorenskému kostelu či do parku před vlakovým nádražím, bude mít online premiéru na youtube kanálu příští úterý v šest hodin večer. A to pod odkazem https://www.youtube.com/channel/UCX23FnTN6N5aP4vFyYKmcZA.

Ani veřejnost však nemusí zoufat, že o Jerusalema Dance Challange přijde. Nepřijde. Zatančit si lidé totiž budou moci v neděli 20. června od pěti hodin odpoledne na louce pod břeclavským zámkem. Akci pořádá Zdravé město Břeclav ve spolupráci s organizací Modrá Vážka, která podporuje lidi pečující o autistické děti.

Challange tohoto typu vítá i tanečnice a trenérka Michaela Juráčková. „Celá iniciativa je výborný nápad. A obrovská vzpruha pro zdravotníky. Když vidí, kolik lidí se sejde, aby něco udělalo na jejich podporu. Určitě je to povzbudí v další práci. Obecně si myslím, a z vlastní zkušenosti i vím, že tanec je výborná terapie proti špatné náladě a trudomyslnosti," usmívala se Jihomoravanka.

Do videovýzvy se před pár dny zapojili i zaměstnanci společnosti DHL z Pohořelic na Brněnsku. „I když pandemie neskončila, věříme, že video všem udělá radost,“ napsali na své oficiální stránce na sociální síti Facebook.