Megahall. Tak se jmenuje nová skladovací hala hustopečské společnosti MOSS logistics, která od července vyrůstá v průmyslové zóně ve směru na Starovičky. Rozkládat se bude na ploše 10,5 tisíce metrů čtverečních a její výstavba spolkne několik stovek milionů korun.

Projekt připravovalo vedení společnosti čtyři roky. Součástí Megahall bude i administrativní budova se zázemím pro řidiče a parkoviště pro osobní i nákladní auta. „Naše hustopečské sklady jsou již několik let naplněné po střechu a požadavky zákazníků musíme odmítat. Vidíme v tomto směru obchodní potenciál, proto jsme se rozhodli nové logistické centrum vybudovat,“ zdůvodnil výstavbu haly generální ředitel společnosti Petr Šťastný.

Co vlastně v hale dočasně najde své místo, vedení MOSSu zatím přesně neví. „Dlouhodobě se zaměřujeme na skladování komponentů pro automotive, které vyrábějí podniky v regionu, velké bílé techniky a spotřebičů do domácností. Máme zvládnutou i logistiku sportovní obuvi a potřeb. V posledních dvou letech skladujeme i pro eshopy a předpokládáme, že tato kategorie se bude rozvíjet nejvíce. Konkrétně ale budeme vědět až před létem 2020,“ naznačil Šťastný.

výstavba Megahall
- náklady: několik stovek milionů korun
- začátek stavby: červenec 2019
- konec stavby: červenec 2020
- rozloha: 10,5 tisíce metrů čtverečních

Přestože má být hala hotová až příští rok v červenci, již nyní vyvolává vášnivé emoce. „Za radu města můžu říct, že máme obavu. Denně projede Hustopečemi v průměru na 14 tisíc aut. Protože jsme věděli, že půjde o více jak hektarovou halu, požadovali jsme po MOSSu studii, která by zhodnotila nárůst dopravy a zhodnocení průjezdnosti městem,“ popsala hustopečská starostka Hana Potměšilová.

Dopravní studii společnost zhotovila a koncem loňského roku městu i předložila. „Na třech stranách popisují, že budou kamiony jezdit ve tři hodiny ráno a provoz nijak neovlivní. V závěru pak stojí, že vliv dopravního zatížení bude nízký až zanedbatelný. Podle nás to už tak žalostný stav dopravy ve městě ještě zhorší,“ myslí si starostka.

Zdroj: Youtube

Podle ředitele Šťastného však nejsou obavy na místě. „Nové sklady budou mít buď žádný, nebo jen minimální vliv. Hustopečemi denně projedou tisíce aut a naše kalkulace je v případě plných skladů asi dvacet aut do a z areálu, což jsou promile,“ míní Šťastný.

Jaké bude z hlediska dopravy město po dostavění Megahall, tíží i obyvatelku Lucii Albrechtovou. „Všichni ve městě si ztěžují. S dopravou je to v Hustopečích už tak dost šílené a stavba další haly tomu rozhodně nepomůže,“ řekla Albrechtová.

IVA HAGHOFER
KATEŘINA VAJSOVÁ