Před pár dny postoupila do druhého kola soutěže, ve kterém natočila video. Stejně jako další desítky mladých lidí v něm představuje svůj sen. Výhra 250 tisíc má umožnit vzdělávání a získávání dalších zkušeností. „Jojo pro mě znamená jiný, lepší svět,“ přibližuje Břeclavanka.

Ve svém nízkém věku je už dvojnásobná mistryně Evropy a mistryně České republiky. „Jojování je náročný sport, který stojí spoustu úsilí a vyžaduje zdatnost. Vystoupení je pro mě vždy velká show,“ říká Kamenská. Před závody trénuje až tři hodiny denně.

Letošní evropský šampionát se konal v Lednici. Pro Veroniku byl velmi náročný. „Bojovala jsem ve třech kategoriích. Starala se o organizaci. Navíc jsem obhajovala titul z kategorie women, což se mi nakonec povedlo,“ říká nadšeně dívka. Kromě Břeclavi chce propagovat jojování i v Brně, kam se chystá po maturitě na studia.

Jestli odcestuje do Šanghaje a vyhraje soutěž, rozhodne porota na konci května. Vybere jedenadvacet finálových projektů, ze kterých určí o měsíc později vítěznou sedmičku.

DAVID KVAPIL