Závod zabral celý den, a tak byli startující siláci vystaveni velkému psychickému tlaku.

Kvůli limitu na evropský šampionát byla lažka nastavena velmi vysoko. „Byla to fakt dřina a spousta dobrých borců se ani nikam nedostala. V mojí váhovce do 125 kilogramů byl limit 740 kilo, což je teda dost,“ prozradil Radovan Kaděra.

Toho na závpodě trápily především bolavé lokty. Přesto se mu vedlo velmi dobře. „Docela jsem exceloval. Překonal jsem nominační limit o pětaosmdesát kilo. Nazvedal jsem 825 kilo, což je vážně super,“ usmíval se Kaděra. Dřepy šly postupně 260, 280 a 300 kg, vše platné. Benče vyšly jen první dva 220 a 230, víc to kvůli pronblémům s lokty nešlo. „Bylo to ale peklo peklovaté,“ přiznal břeclavský silák.

Zlepšil výrazně mrtvý tah. Postupně zvedal 260, 280 a 295 kg. Poslední pokus byl však podle Kaděry velmi namáhavý. „Hala na mrtvých tazích doslova vřela. Byla to super atmosféra a ještě teď mám z toho husí kůži,“ komentoval.

Muž, který má z loňského světového šampionátu páté místo se tak i letos dostal do české reprezentace a především na květnové mistrovství Evropy, které se bude konat v České republice. „Doufám že se mi podaří hlavně dát doohromady lokty, strašně mě to limituje. Bolí to čím dál víc, a už i v noci nemůžu někdy po tréninku spávat, to je jediné co mě brzdí,“ řekl nespokojeně silový trojbojař.

Kaděra má nyní jednu žhavou novinku. Založil oddíl silového trojboje federace GPC, jmenujeme se Power Břeclav a momentálně má zatím pět aktivních členů, z nichž jeden junior Martin Mužný z Břeclavi dostane možnost donominovat se na ME v kategorii juniorů a závodit v kategorii do 125 kilogramů.