„Vždycky jsem cítil 
z obrazů Antonína Vojtka radost. Je pro mě velká čest, že jsem mohl přijet pokřtít jeho knihu a kalendář," řekl Troška. „A zazpívat si a zatančit," nadlehčil vzápětí situaci režisér.

Ten po celou akci bavil publikum svými příběhy a odnesl si s sebou i jeden z Vojtkových obrazů.

Sám malíř byl mile překvapený návštěvou v sále. „Čekal jsem, že se zaplní tak tři řady, ale tohle? Může tady být několik set lidí," odhadoval už jednaosmdesátiletý Vojtek.

Vedle autora a Trošky pokřtila knihu Odjinud také Vojtkova dcera Julie, které je více než dvousetstránkové dílo věnované. „Na všech asi pětačtyřicet mých obrazů, které v knize jsou, napsal noty skladatel Jaroslav Krček. Už to je umění. Jeden odborník nám řekl, že se noty snad ani nedají zahrát, že to dokáže opravdu jenom někdo z vesmíru," nechal se slyšet Vojtek, jenž na knize spolupracoval 
i s dalšími lidmi.

Troška rytířem vína

Kalendář pro následující rok 
s názvem Ať veselo je v kraji vína uvedl s manžely Vojtkovými a Troškou do života také starosta Valtic Pavel Trojan, jenž převzal záštitu nad celou akcí.

Troška však nebyl ve Valticích jenom jako kmotr Vojtkova kalendáře a knihy, ale také se dočkal při speciálním obřadu přijetí do řádu Rytířů vína. „Přiznám se, že zatím rozeznám víno jenom podle barvy," komentoval to Troška, ale slíbil, že se v tomto směru určitě polepší.

Od nynějška tedy může veřejně užívat titul rytíř. Této pocty se ale zřejmě vzdá. 
„U nás v jižních Čechách by mě mohli mít za blázna," usmíval se režisér.

Kromě dvou svých autorských věcí pokřtil Vojtek společně s hobojistkou Gabrielou Krčkovou také dřevěnou harfu, kterou vyrobila s manželem, hudebníkem Jaroslavem Krčkem. Právě on má na ní hlavní zásluhu. „Dodělala jsem hlavičku. Harfa ještě není úplně dodělaná. Struny, které jsou tam nyní, ještě vyměníme," přiznala Krčková 
a krátkou chvíli na tento hudební nástroj zahrála.

Vojtek se svou manželkou Jitkou rovněž ocenil několik svých přátel a podporovatelů Cenou Galerie 99.

Slunečné dopoledne zpestřil i hudební program. Na kytaru zahrál Vladislav Bláha, dále vystoupila cimbalistka Zuzana Lapčíková, hudební skupina Tamaral a na svůj modrý cimbál zahrál Roman Veverka.

Po skončení dvouhodinového programu následovala autogramiáda.