„Už minulý měsíc zahájila stavební firma v objektu demoliční práce. Firma má v plánu odstranit celou hlavní část kasáren. Bývalou ubytovnu pro vojáky chce Moravostav přestavět na byty. Ve smlouvě mají podmínku, že musí být hotové do pěti let,“ uvedl místostarosta Mikulova Eduard Kulhavý.
Vedení stavební firmy uvažuje také o tom, že by v areálu vystavělo dům pro seniory. Město by ale na provoz tohoto zařízení muselo přispívat. O výstavbě domu s pečovatelskou službou stavaři zatím jednají se zastupiteli.

Ředitel firmy Moravostav Miroslav Kvapil jedná také s investory a případnými provozovateli domu. „Nemůžeme se starat o jeho provoz, jsme stavební firma,“ uvedl. Kvapil zatím nedokáže odhadnout celkovou částku na přestavbu kasáren.

„Objekt bývalých kasáren je poněkud problematický. Patří k němu totiž dalších třicet hektarů pozemků, z nichž jsme odkoupili osmnáct. Tři hektary patří armádě. Zbytek pozemků je zatím nevyřešených. Chceme toto území scelit, ale zřejmě to nebude jednoduché,“ posteskl si ředitel Moravostavu.
Místostarosta Eduard Kulhavý uvedl, že některé z pozemků patří soukromníkům. Město se je podle jeho slov bude snažit od soukromníků získat. Objekt bývalých kasáren je zatím nevyužitý. Má to ale jednu výhodu. Hasiči v něm mohou pořádat cvičení.

Vojtěch Jedlička, majitel realitní kanceláře Moravika, potvrdil stávající zájem o novostavby v Mikulově. „Největší zájem mají samozřejmě rodiny s dětmi, které dlouho čekaly na ubytování. Většinou jde hlavně o místní, ale kontaktují nás i zájemci, kteří přijíždějí do Mikulova za prací. Klienti ze zahraničí vyhledávají spíše historicky cenné objekty,“ uvedl Jedlička.