Postupně k projektu přibyla i přístavba druhého patra. „Věci jsme se začali věnovat hned po převzetí úřadu v listopadu 2018. Je třeba zdůraznit, že bývalí starostové nám projekt připravili až do fáze stavebního povolení,“ podotkla Majerová.

Práce na nové podobě budovy úřadu odstartovaly letos v říjnu. Hotovo má být do roka. „Hlavně kvůli aktuálním podmínkám pro podání dotací jsme museli projekt upravit. Přidávali jsme do něj i opravu stávající střechy, která je opravdu ve špatném stavu,“ doplnil starostku místostarosta Tomáš Rozbořil.

Nejprve dělníci vykopali základy pro novou přístavbu. „Poté se vylila základní deska a postavil se kus obvodového zdiva. Nyní započaly bourací práce na původní části objektu, aby se mohlo vše spojit v jeden kus. Propojení chceme stihnout ještě letos, začátkem příštího roku by se dokončily zednické práce a pokračovalo by se rekonstrukcí střechy, následně pak interiéru,“ popsal průběh prací místostarosta.

Do budovy se snáze dostanou také lidé s omezením pohybu nebo maminky s kočárky. „V patře vznikne další prostor, komunitní centrum, které mohou využívat například starší aktivní ženy pro pravidelná cvičení. Také se zde mohou scházet Kašnické děvčice, nově vznikající spolek aktivních kašnických žen a dívek,“ nastínila Majerová.

Využití bude mít i podkroví stávající radnice. „Zde dosud nic kromě hodin nebylo. I k těm chystám menší překvapení, ale to chci nechat jako malé tajemství, aby se měli obyvatelé na co těšit,“ usmíval se tajemně Rozbořil.

Část zrekonstruovaného půdního prostoru nad stávající radnicí by pak mohla sloužit pro potřeby knihovny.

Kromě nové přístavby se však bude také modernizovat i stávající část. „Budou se dělat nové rozvody elektřiny a topení, pořídí se nový kotel a budou se měnit i všechna okna, kterými do budovy už zatékalo, profukovalo a vymění se vchodové dveře. Celou budovu chceme také zateplit,“ uvedl místostarosta.