Zda kandidátka zůstane stejná i po zítřejším mimořádném zasedání rady města, není zatím jasné. První muž radnice nevidí důvod, proč by se na kandidátce ODS měly nyní dělat jakékoli změny. „Situace, která se nyní děje kolem tajemníka úřadu, nijak nezasáhne do kandidátky ODS ve Znojmě. Nevím, proč by měla,“ řekl Nezveda.

Zcela rozhodné odmítnutí změn na kandidátce však, až na výjimky, zaznělo z úst i několika dalších kandidátů za stranu, kterou do voleb vede právě starosta Znojma. „Zatím jsme se vůbec nesešli. Je to vše velmi rychlé a řada našich členů je ze všeho trochu dezorientovaná,“ reagoval radní města Jiří Kacetl, který je čtyřkou kandidátky ODS. Dodal, že o věci bude nejprve jednat rada města. „Je pravdou, že se věci změnily a my dál nemůžeme zůstat neteční. Na druhou stranu se mi nelíbí, že se vyzdvihuje, že by za to mohla celá radnice. Je tu zatím zřejmě pochybení jednoho člověka,“ uvedl Kacetl.

Podle Kacetla je však jednou z možností, že Nezveda nějaké nekalosti mohl tušit, ale neřešil je. „Pokud ty věci dělal tajemník za zády starosty, musí starosta obhájit fakt, že do celé věci nebyl napojen. Pokud ale něco tušil a neřešil to, pak by měl z čela kandidátky odstoupit,“ řekl Kacetl. Podle radního by si vše měla nejdříve vyříkat místní ODS.

Starostu v jeho pozici nepřímo podpořil devátý muž na kandidátce ODS Karel Hodák. „Vše by muselo nejdříve projednat místní sdružení a musel by někdo vůbec toto zasedání iniciovat. To já rozhodně neudělám. Ze své dřívější praxe dobře vím, že obvinění a uvalení vazby není rozsudek o vině. Pokud tedy nepadne rozsudek, nemáme co řešit,“ nastínil Hodák.

O žádných případných změnách nepřemýšlel další z kandidátů, lékař Lubomír Černošek. „Z vedení žádné takové informace nemám, osobně zůstávám na šestnáctém místě kandidátky,“ řekl Černošek. „Určitě bude záležet na tom, jak se věc kolem tajemníka vyvine a jestli se to nějak sveze i na vedení města. Proto si myslím, že zatím k žádné změně nedojde,“ naznačil Černošek.

Zcela jasné NE pro změny na kandidátce řekl, kromě starosty, také sedmý muž ODS pro komunálních voleb ve Znojmě Jaroslav Šufajzl. „O změnách neuvažujeme,“ uzavřel stručně Šufajzl.

Čtenáři mohou využít mailovou adresu (kliknutím na grafiku viz níže) nebo non-stop telefonní záznamník na lince 515 265 454. Znojemský deník Rovnost tak chce plnit jednu ze svých funkcí, a to prosazování práva a zákonnosti.