Místem zní hudba mísící se s hovory návštěvníků. Hála sice žije v hlavním městě, k Břeclavi má ale blízko. V minulosti do ní jezdil za babičkou, dnes s sebou bere partnerku. „O slavnostech jsem slyšel už dříve. Buduje si tady tradici. Jsem z toho nadšený. Skvělé jídlo, skvělá hudba. Má to atmosféru," pochvaluje si Hála.

Není sám, koho rajská Břeclav upoutala. Mezi desátou dopolední a pátou hodinou odpolední místem prochází kolem tří tisíc lidí. Ke spokojenosti organizátorů z městského muzea, ke spokojenosti stánkařů. Ti nabízí nejrůznější podoby a úpravy rajčat i mnoho dalších druhů jídla a pití. „Kde mají to Bloody Mary?" ptá se jeden z procházejících mužů na drink složený nejen z vodky a rajčatového džusu. Očima těká po pestrých nabídkách třicítky stánků.

Nebe se sice na slavnosti mračí, obavy z deště jsou však zbytečné. Stranou hlavního ruchu, aby bylo slyšet, stěžejní pořadatel akce Petr Vlasák líčí, že se k mrakům raději ani nepodíval. „Někdo říkal, že tudy projde skoro celá Břeclav. Jde o akci, která může zaujmout všechny napříč generacemi. Není to třeba jen o pivu, které někdo nemusí mít rád. Tady si každý najde něco," je přesvědčený pořadatel.

Vypráví o spokojenosti. Třeba i díky tomu, že mnozí z příchozích jsou otevření netradičním úpravám jinak běžného druhu zeleniny. K ochutnání je rajčatová zmrzlina nebo čaj s příměsí rajčat. „Stánkaři jsou z minulých ročníků už zkušenější a mají všeho dostatek. Některé věci z nabídky přesto rychle zmizely, protože lidí přišlo opravdu hodně," doplňuje organizátor.

S kolegy věnoval přípravám jednodenní akce zhruba půl roku. Upřímně, kdy se mu po jejím skončení objeví na talíři rajče? „No, týden si dám asi pauzu," směje se Vlasák.

Pak místem zavoní grilované maso. A jednoho napadne, že by se k těm červeným plodům skvěle hodilo. Dobrá volba.