Neustálé drnčení telefonů a vysvětlování, že autokemp Merkur vážně nelze koupit. Tak to ve středu vypadalo v Pasohlávkách. A proč? Kvůli článku agentury ČTK, který vyšel ve včerejší Mladé frontě Dnes. Titulek hlásal: Největší kemp v kraji je na prodej. A cena kempu v článku? Patnáct milionů korun!
„Zvedlo nás to ze židle. Od rána tady drnčí telefon a nedělám nic jiného, než že tuto zprávu dementuji. Skutečně se nezakládá na pravdě,“ podotkl a vzal vítr z plachet dalším případným zájemcům o největší moravský kemp jeho správce a současně pasohlávecký místostarosta Jan Duda.

Podle zastupitelky Vladimíry Binderové je namístě žádat omluvu, nejlépe na titulní stránce novin, nebo nějaké vysvětlení. „Je to pro vedení obce nepříjemné. Těžko teď místostarosta bude vysvětlovat, že tyto informace ČTK neposkytl,“ myslí si Binderová.

Autokemp Merkur už léta spravuje právě obec Pasohlávky. Část každoročního výdělku z jeho provozu vynakládá na modernizaci zařízení, čímž zlepšuje podmínky pro turisty, kterých tam přijíždějí přes sezónu za sluncem, koupáním či rybařením desítky tisíc. Mylná informace o prodeji kempu měla proto pochopitelně za následek bouřlivou reakci.

Nová agenturní zpráva už vyšla s upřesněním, že cena patnáct milionů korun se týká prodeje části kempu Merkur. V nabídce jedné realitní kanceláře jsou tyto pozemky už zhruba půl roku. „Jedná se o soukromý pozemek o rozloze více než dva hektary v přední části autokempu. Jsou to volné plochy využitelné i pro karavany,“ vysvětlil Duda.

O pozemek mají zájem i Pasohlávečtí. „Majitel hledá kupce a obec je jedním ze zájemců. Jednáme o tom už asi šest let. Snažíme se samozřejmě přizpůsobit cenu našim požadavkům,“ nastínil správce kempu.

Bezmála dvouapůlhektarová plocha v autokempu patří pěti sourozencům, kteří ji získali v restituci. Jedním z nich je i Josef Ředina z Brna. „Na prodeji jsme předběžně dohodnutí s obcí. Smlouva je na spadnutí. Cena bude nižší než oněch patnáct milionů korun,“ nastínil Ředina.