Největší kemp v republice, který láká do Pasohlávek léto co léto tisíce turistů, chystá na tuto sobotu slavnostní zahájení turistické sezony. To začne dopoledne a skončí až o půlnoci. Zábavu nabídne hudebním fanouškům, rodinám s dětmi i příznivcům brněnského hokejového týmu Kometa.

„Na slavnostní zahájení programu dojde v pravé poledne. Z Pohořelic přijedou mažoretky, taneční skupina Funny Angels, country tanečníci Novoveská Štístka a folklorní soubor Rozmarýnek. Ti se o program postarají do dvou hodin odpoledne," lákala Marcela Čáslavová z Pasohlávské rekreační společnosti.

Hlavní hudební hvězdy se na podiu objeví hned poté. Kromě revivalu, který zahraje písničky slovenské legendární kapely Elán, vystoupí i zpěvák a držitel Zlatého slavíka za objev roku 2008 Marek Ztracený.

Toho na podiu vystřídají slovenští zlatí slavíci Desmod, revivalová rocková kapela Kristovy léta či Arakain. Metalovou kapelou, která vznikla v roce 1982, prošli zpěváci Aleš Brichta či Petr Kolář. V sobotu se představí v aktuální sestavě s Janem Toužimským za mikrofonem.

Návštěvníky rozproudí také energické úpravy hitů Ivana Mládka v podání Dědy Mládka Illegal Bandu. Na tamním náměstíčku budou kapely hrát až do půlnoci.

„Přichystaný je ale tradičně i program pro rodiny s dětmi. Malé návštěvníky pobaví od dvou do sedmi odpoledne Bambiliónský Milky bar Fešáka Pína. Dojde v něm na písničky, soutěže, kouzla, triky, tanec, pohádky i diskotéku," doplnila Čáslavová,

Pro sportovní fanoušky přichystají od jedné do šesti hodin Sportovní odpoledne s Kometou na umělé ledové ploše. Kromě hokejové střelnice a prodeje suvenýrů vybraní hokejisté brněnského A týmu rozdají autogramy. A to od půl šesté do půl sedmé.

Na příznivce rytířských brnění a šermířských klání bude čekat Klub historického šermu Baštýři. Odvážlivci si budou moc hodit sekerou nebo vystřelit z luku. Potěší i ohňová show a ohňostroj.

Ten také den, který nabídne mimo jiné i skákací hrad pro děti, projížďky na ponících a lodích, minigolf nebo degustace vína, uzavře. Nebude chybět ani slosování o hodnotné ceny.

Program se koná za každého počasí. Děti do pěti let mají vstup zdarma, do třinácti za padesátikorunu. Dospělí zaplatí symbolickou stovku.