Do kempu Merkur přijela Mikulovanka Bohumila Vdolečková Leblochová v sobotu po dlouhých šestnácti letech. Naposledy tu byla ještě jako teenagerka 
s kamarádkami.

Teď dorazila hlavně kvůli staršímu tříletému synovi, pro něhož sliboval zahajovací program nové sezony množství lákadel. „Věřím, že si to syn užije, je to tady moc pěkné. Manžel je u lagun úplně poprvé. Myslím, že sem v létě párkrát zajedeme," prohlížela si rozlehlý areál, který od doby její poslední návštěvy prošel celou řadou vylepšení.

Novinky nechybí ani letos. Pro zájemce je k dispozici ještě více šlapadel, na své si přijdou i vyznavači aquazorbingu, což je zábava ve velké průhledné nafukovací kouli na vodní hladině. Novinkou bude flyboarding, při němž se adrenalinoví nadšenci vznáší díky tryskám a speciálnímu pohonu nad vodou. „Některé z bungalovů jsme před sezonou vybavili novým nábytkem. V jednom z komplexů jsou nové kuchyňské linky. Přibyly rovněž dva nové prací automaty, jedna venkovní kuchyňka, vydlážděná parkovací místa i chodníčky," shrnul správce Merkuru Vlastimil Suchánek.

Pro řadu příchozích byla překvapením také nová recepce, která funguje od loňského srpna. I s novou příjezdovou cestou. Původní recepcí už se z kempu jen vyjíždí, což působilo některým návštěvníkům víkendového zahájení sezony drobné problémy.

Speciální vlek láká

Dvoudenní program otevřela v pátek večer taneční skupina Kosovci společně s metalovou legendou Citron. V sobotu pak následovaly další kapely včetně největších taháků: Kristiny, kapely Škwor a Iného Kafe.

Nabídku doplňovaly už od půl jedné odpoledne vystoupení několika souborů z okolí a také pestrá paleta aktivit a lákadel určených zejména pro děti. „Na zahájení sezony jsme tady poprvé. A nelitujeme. Měli jsme na výběr z několika akcí, ale tato nabízí nejkomplexnější program," hodnotila Lucie Košťálová z Břeclavi, která do Merkuru přijela společně s fotbalistou Ivanem Dvořákem. A synem.

„Až do letoška jsem vůbec netušil, že tady něco takového je," divil se také Radomír Zelinka z Nikolčic, který dorazil za zábavou s celou rodinou.

Podle slov Marcely Čáslavové z Pasohlávské rekreační společnosti se v sobotu v areálu kempu vystřídalo kolem čtyř tisíc lidí. „Byl to úžasný večírek," pochvalovala si. 
A vyzvedla i na tuto dobu nezvykle velké množství ubytovaných návštěvníků.

„Jsme multifunkční kemp, který je zaměřený na všechny skupiny. Mladí lidé u nás hledají zábavu, rodiny s dětmi 
i starší rekreanti preferují týdenní pobyty u vody. V Merkuru najdou vše, včetně bohatého kulturního vyžití a různých možností ubytování," shrnul šéf kempu Suchánek.

Ten letos spoléhá i na první kompletní sezonu loni otevřeného parku na surfování či lyžování na tažném laně, který je největší svého druhu v České republice. 
A do Merkuru už teď láká davy milovníků adrenalinu.