Město podle něj může pořadatelům jen závidět tak vydařenou organizaci Kryštof Kempu. „Moc si to užívám. I děti se mají kde vydovádět," kvituje muž.

Před vyprodaným amfiteátrem už hrají Mňága a Žďorp. Dvě mladé ženy přímo pod pódiem srší energií. „Jak se bavíme? Stačí se na nás podívat," překřikují hudbu usměvavé, roztančené, uřícené.

Sprcha od hasičů

Sedmatřicetiletého Vítězslava Poletu z Mikulova překvapuje, že přišlo tolik lidí. „Asi je to i tím vydařeným počasím," říká, zatímco se osvěžuje pivem v kelímku.

Na vše dohlíží hlavní vedoucí kempu, zpěvák Richard Krajčo. „Máme tu hasiče z Mikulova, kdo chce, může jít pod stříkačky," hlásí do davu. Návštěvníky navíc na požádání sprchuje jeden z pořadatelů hadicí kousek od pódia.

Napilno má i frontman Kryštofu. V další chvíli už rozdává autogramy a fotí se s fanoušky. Na dceru, která „loví" podpis Krajča čeká opodál Lucie Budíková. „Udělali jsme si rodinný výlet," zmiňuje.

Mňága a Žďorp strhává lidi hitem Spaste svoje duše. Slyší na něj také mladší ročníky. Zvedá se les rukou, ženy putují na ramena svých partnerů.

Mezitím v areálu Kryštof pořádá workshopy. Jakub Dominik vyučuje bubeníky, Ondra Kyjonka má otevřenou pivní školu, Nikos Kuluris zase provází kurzem vaření. „Jídla jsem dnes navařil mraky. Každý dělá to, co je mu nejbližší. Já měl dřív restauraci. A před lety jsem klukům vaříval na soustředěních," vysvětluje saxofonista Nikos, proč je v kempu u sporáku.

Jak dodává, skupina se na jižní Moravu velmi těšila. To potvrzuje také Jan Lippert z produkční firmy, která má sedm Kryštof Kempů na starosti. „Vybírali jsme přírodní amfiteátry. Ten mikulovský prostorem a dalšími parametry zapadal do našich představ," osvětlil volbu Mikulova, jako čtvrté zastávky.

Kromě Lenny, Mňágy a Žďorp a Kryštofa zahráli lidem i Nebe a Marek Ztracený. „Přijel namísto Michala Hrůzy," oznamuje Krajčo. Myšlenka kempů má podle něj představovat něco, co by se přiblížilo představě ideálního rodinného a kamarádského setkání. Heslo „kapely mezi lidmi a lidi mezi kapelami" se v sobotu daří naplnit.