„Program jsme připravili tak, aby si z něj mohl vybrat každý. Největším lákadlem je určitě Tomáš Klus, Xindl X a slovenská kapela Desmod. Program zpestří i Muž roku 2010 Jan Hájek,“ láká na velkou sobotní akci Marcela Čáslavová z pasohláveckého Turistického a informačního centra.

Program startuje v poledne hned na dvou místech. Na Náměstíčku bude návštěvníky bavit moderátor Ondřej „Blažmen“ Blaho. K vidění bude i dolnodunajovická skupina historického šermu Marcomania, která s sebou přiveze i římskou výzbroj a předvede výcvik legionářů.

Na pláži u Velké laguny se představí šermířská skupina Exulis se svým komponovaným pořadem se šermem a tancem, katovskou dílnou a šermířským trenažérem. Chybět nebude ani ohňová show.

Ve dvě hodiny odpoledne startuje velký zábavný program pro děti. Čeká na ně balónková dílna, kouzla, modelování z balónků, soutěže a obří stavebnice.

Odpoledne bude na zájemce čekat i Jan Hájek, Muž roku 2010. S tím se mohou lidé vyfotografovat a chybět nebude ani autogramiáda.

„Zájemcům se skutečně podepíšu a rád se s nimi i vyfotím,“ usmíval se Jan Hájek. I on několikrát do kempu v životě zavítal. „Většinou tam jedu na motorce. Vykoupu se a zase jedu zpátky. Ale už jsem tam byl třeba i se psem na výletě,“ přiznal Muž roku.

Malování na tělo

Program, který se koná za každého počasí, končí v autokempu až o půlnoci. Na pódiu vystoupí známé kapely a návštěvníci se mohou zabavit na mnoha atrakcích. Mohou se projet lodí, vyzkoušet malování na tělo, proletět se horkovzdušným balónem, podívat se na archeologickou výstavu, ochutnat vína, děti se projedou na čtyřkolkách, s rodiči si zahrají minigolf nebo třeba tenis.

Na letošní sezonu chystají v kempu i několik novinek. „V chatové osadě přibudou další dřevěné chatky, v části kempu je nové veřejné osvětlení a v půjčovně budou k dispozici další nová dětská kola. Pro děti připravujeme nové dětské hřiště a areál kempu bude nově pokrytý Wifi hotspoty s připojením zdarma,“ vyjmenovala Čáslavová.

Jak dodala, u nuda pláže bude nový stánek s občerstvením, pro lepší orientaci přibudou v kempu tabule.

„Na každý týden v měsících červenec a srpen je připravené divadelní představení a vystoupení Inky Rybářové s klaunem Rybičkou. Pro milovníky folkloru chystáme v hlavní letní sezoně posezení u cimbálu a denně bude přístupné letní kino,“ uvedla.

Cena vstupného zůstává pro letošní sezonu stejná jako v loňském roce.

Příští víkend se v kempu koná Pálava Dragon Open 2011 – Český pohár dračích lodí a Surf festival. A za čtrnáct dní Euro Bike Fest Mušov.