"Letošní sezóna není moc dobrá. Počasí, špatná kvalita vody v rybníku, rákosí, které zarůstá víc a víc, neposečená tráva. To jsou všechno problémy, které mají vliv na malý počet ubytovaných v kempu,“ sdělil manžel provozovatelky kempu Apollo nedaleko Lednice Tomáš Wozar.

Víkend podle něj nebyl špatný. K rybníku Apollo přijelo poměrně dost lidí, ale vyhnal je déšť. „Naše kapacita je momentálně naplněna asi z šedesáti procent. Máme tady asi sto hostů ve dvaceti pěti chatách,“ uvedl Wozar.

Soukromí provozovatelé před letošní sezónou investovali do ohřevu vody. Turisté tak mají oproti minulosti teplou vodu po celý den. Šestnáct chat prošlo rekonstrukcí, Sociální zařízení má nové obklad. Pro cyklisty je k dispozici cyklistická terasa s občerstvením a grilem. A také prádelna, aby si měli kde přeprat propocené věci.

Na počasí si stěžuje i Simona Bonková, která v kempu Apollo bydlí. „Koupání vzhledem k počasí snad ani nebude možné. Líbí se mi přístup personálu, když s něčím nejsme spokojeni, vyjdou nám vstříc. Uvítali bychom snad jen pro děti nějaké prolézačky, houpačky, bazén, zkrátka dětský koutek,“ řekla turistka, která přijela na týden za krásami jižní Moravy.

Jen ze šedesáti procent je zatím obsazený také kemp Mars u Šakvic. „Nyní tady máme kolem čtyřiceti ubytovaných,“ potvrdil Miroslav Hutter, který kemp na břehu dolní novomlýnské nádrže provozuje.

„Sezona je vlivem chladného počasí podobná té loňské. Nijak zvlášť nevybočuje. Voda byla špatná, ale díky ochlazení v minulých dnech se vyčistila,“ všiml si majitel kempu, kterého potěšil alespoň poslední víkend. Na country přišlo do Marsu kolem stovky posluchačů.

Pasohlávecký kemp Merkur považuje sezónu vzhledem k aprílovému počasí za celkem vydařenou. Také toto obří turistické zařízení je naplněno z necelých dvou třetin.

„Lůžka v bungalovech jsou plně obsazena. Přibývá stanů i karavanů. O víkendu jsme měli v kempu čtyři tisíce šest set ubytovaných. Přes týden to bývá zhruba dva a půl tisíce,“ bilancoval vedoucí obecního kempu Jan Duda. Jak ale přiznal, sezona je mnohem slabší než před dvěma lety, kdy bylo počasí ideální.

Novinkami jsou kuchyňky v zadní části kempu, rozhlas v chatové oblasti a rozšíření veřejného osvětlení. Přibylo také laviček. S koupáním nemají návštěvníci Merkuru problém. Obě laguny zůstávají dlouho čisté a Pasohlávečtí navíc používají prostředek proti sinicím.

VLADIMÍR VARGA