Den před Velikonoční nedělí se lidé sejdou v devět hodin ráno v okresním městě u Vídeňského mostu, odkud vyjdou uklidit alespoň zhruba dvoukilometrový úsek obou břehů Dyje. „Všem dobrovolníkům zajistí naši zaměstnanci pracovní pomůcky i drobné občerstvení," pozvala mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Ve stejný den a čas se příznivci neznečištěné přírody pustí do práce také u jezu v břeclavské městské části Poštorná. Podél odlehčovacího ramene Dyje projdou tříkilometrový úsek levého břehu po proudu a vrátí se proti proudu po tom pravém.

Do lokality novomlýnských nádrží dobrovolníci zamíří až týden poté, tedy v sobotu jedenáctého dubna. S pytli v rukou projdou severní hráz a přirozený východní břeh vodního díla v katastrech Šakvic, Strachotína. „S podporou Věstonické Besedy chceme uklidit také úsek jižní hráze a břehu u Dolních Věstonic," doplnila Tomíčková.

Tisíc zájemců

Kdo se zúčastní akce My pro vodu – voda pro nás, připojí se k více než tisícovce dobrovolníků, kteří se již dopředu přihlásili k úklidu okolí řek na celkem 57 místech Moravy.