Knihu s názvem Zápisky z Austrálie pak vytiskla v uplynulých dnech břeclavská firma Europrinty.

„S Václavem Klausem se znám osobně, i když vlastně ani nevím, jestli by si na mě vůbec vzpomněl. Kdysi jsme dělali práci pro Nadaci Livie Klausové ve spojitosti s malířem Antonínem Vojtkem. Křest byl v hustopečském hotelu Centro, kde jsme se dostali do kontaktu. A dvakrát jsem se s ním potkal ještě jako s premiérem,“ ohlížel se jednatel společnosti Europrinty Zdeněk Filípek.

Prestižní zakázku ovšem podle svých slov nezískal z osobní známosti, nýbrž díky dobrému jménu břeclavské tiskárny v Praze. „Oslovili nás z Hradu, bylo to přímé zadání,“ potvrdil.

„V Praze už jsme si vydobyli určité postavení. Tiskneme různé věci pro řadu nakladatelství a vydavatelských společností. Například i pro exprezidenta Václava Havla, konkrétně pro jeho Nadaci 97,“ prozradil Filípek.

Jak přiznal, díky sídlu v Praze 1 už se břeclavská firma dostala k různým zajímavým projektům. Například k publikaci geologa a spisovatele Václava Cílka, který nyní společně s herečkou Květou Fialovou putuje na televizních obrazovkách za pamětí a tajemstvím kultovních hor v Čechách a na Moravě.

Knížkou z poslední doby, na kterou je Filípek nejvíce pyšný, je ovšem pro mnohé možná trochu překvapivě sborník nazvaný Spolek českých bibliofilů 1908 – 2008. „Je to velmi prestižní kniha, kterou jsme měli tu čest vytisknout ke stoletému výročí spolku,“ vysvětlil jednatel firmy Europrinty.

Ten nyní připravuje k vydání svou vlastní publikaci. Ponese název Veipert Falzum a bude pojednávat o poštovní historii, Filípkově velkém koníčku. „Do měsíce bude venku,“ slíbil.