Lidem v Kloboukách chybí funkční koupaliště. To staré, které provozoval soukromník, se změnilo v zarostlou ruinu. Důvodem jeho uzavření byla nedostatečná kapacita studní a také nevyhovující poloha bazénu, do něhož se splavovala hlína z okolních kopců.
„Chybí tady koupaliště. V horkách není s dětmi kam jít,“ posteskla si nad současnou mizérií Marcela Bulová.
Že by ale někdo oživil starý zdevastovaný areál, je dost nereálné. „Nepředpokládám, že by chtěl nový majitel investovat tolik peněz do opravy,“ přitakala tajemnice městského úřadu Milena Strouhalová.

Zastupitelé proto zakreslili do územního plánu koupaliště nové. Ani s jeho otevřením to však nevypadá příliš růžově. „Byla by to obrovská investice. V tomto volebním období o tom určitě neuvažujeme,“ potvrdil starosta Zdeněk Bobek.
Šance, že by si Kloboučtí měli kde zaplavat, ale přesto existuje. „Už patnáct let se snažíme o využití termálního pramenu. Od zimy jednáme s německým investorem. Součástí lázní by měl být i venkovní termální bazén,“ prozradil starosta.

Vrt s léčivou jodobromovou vodou koupila radnice před deseti lety. „Na lázně bude potřeba kolem deseti milionů euro. Bez soukromého investora se neobejdeme. Zatím jsme nic nepodepsali, ale šance, že by se venkovní termální bazén otevřel ještě v tomto volebním období, existuje. A je určitě reálnější, než že by město vybudovalo nové klasické koupaliště,“ zhodnotil.
Nejen na plánovaný bazén se mohou dnes obyvatelé Klobouk zeptat na náměstí přímo Zdeňka Bobka. Dvouhodinový Den s Deníkem začíná v patnáct hodin a kromě odpovědí starosty nabídne i pestrý kulturní program a zábavu.