„Členská schůze rozhodla, že se s novým klubem domluvíme na spolupráci. Takže v případě nefunkčnosti Hokejového klubu Břeclav nastupuje Passvilan. Už jsme s tím seznámili starostu města Oldřicha Ryšavého, u kterého jsme podepisovali smlouvu,“ potvrdil velký krok k záchraně hokeje ve městě předseda Hokejového klubu Břeclav Ivan Blaho.

Jak dodal, klub teď ještě čekají některé právní úkony týkající se majetku. „Pak už můžeme převést celou činnost na klub Passvilan,“ upřesnil.

„Spolupráce by měla spočívat v tom, že stávající klub převede všechny hráče pod nás. Zatím ale nevíme, kolik aktivních jich přesně je. Takže pokud nám svaz na tyto přestupy přistoupí, tak nám hráče přeregistruje,“ nastínila, co ještě chybí k dokonalosti, jednatelka Hokejového klubu Passvilan Břeclav Jana Švirgová.

Končící hokejový klub se však musí vypořádat s několikamili­onovými dluhy, které stojí za krizí břeclavského hokeje. Podle informací Břeclavského deníku, které potvrdila také Švirgová, by měl klub Passvilan s částí dluhů Hokejovému klubu Břeclav pomoci. Zda však půjde o celou výši, nikdo nepotvrdil.

„Zatím o dluzích jednáme. Domluvili jsme už ale na tom, i když je to zatím jen na čestném slovu, že jim můžeme v některých věcech týkajících se oddlužení pomoci. Spousta lidí, kterým klub dluží, jsou totiž buď naši známí, nebo odběratelé a dodavatelé. Některé dluhy jsme tedy ochotní začít řešit. A to už se v současné době děje,“ nechala se slyšet Švirgová.

Svolají schůzku

Co se týče trenérů a dalších pracovníků stávajícího klubu, Švirgová s nimi i nadále počítá. „Rádi bychom ohledně mužského hokeje svolali schůzku, na které by byli hráči, trenéři, fanklub, a ujasnili bychom si naše přání a otázky. Vše je totiž zatím ve fázi jedna paní povídala, takže se ani nedivím nějaké nervozitě,“ naznačila jednatelka další kroky.

Zároveň však přiznala, že pokud přeregistraci hráčů neposvětí hokejový svaz, povede to nejspíše k úplnému zániku hokeje v Břeclavi. Žádost už ale klub podal.

„Myslím si, že k dohodě už dávno mohlo dojít. Měli jsme už několik jednání na městě, ale museli jsme se dohodnout sami. Passvilan má podle mého jasnější představu o fungování veškerého hokeje, další skupina, se kterou jsme jednali, se mnohem více zaměřovala jen na mládež,“ řekl Blaho.

Co se týče téměř slíbené pětimilionové dotace na mládež od města, radnice ještě vyčkává. „Firma musí být zaregistrovaná u hokejového svazu a podat žádost o dotaci na činnost mládeže. Pak jsem ochotný svolat mimořádnou radu i zastupitelstvo,“ uvedl k situaci u hokeje starosta Oldřich Ryšavý.

ČTĚTE: Passvilan chce zachránit břeclavský hokej