Pracovníci si pro milovníky rozličných příběhů, básní, ale i časopisů či hudby připravili pestrý program, který může mezi knihy opět nalákat více zájemců.

„Nejdříve se akce jmenovala Březen – měsíc knih, poté knih a internetu a teď se zpět více obrací ke čtenářům. Díky mnoha grantům, které se k tomu vztahují, můžeme v březnu uspořádat i řadu zajímavých akcí,“ nastínil ředitel břeclavské knihovny Marek Uhlíř.

Knihovna si pro návštěvníky nachystala například recitační soutěž, kterou pořádá se Základní školou Slovácká příští úterý. Den nato představí své knihy autorka dívčích románů a knih pro děti Věra Řeháčková. A to od devíti hodin dopoledne. Už teď ale mohou zájemci vidět v knihovně výstavu knížek nebo obrázky žáků, kteří ilustrovali knížky v rámci projektu Slovácká čte dětem.

Přijede Elvis

„Nejvíce se asi čtenářům bude líbit soutěž nazvaná Malovaná říkadla. A pak akce, kterou už jsme v knihovně měli. Tématem opět bude Elvis Presley. Takže budeme patnáctého března od dvou hodin odpoledne pouštět jeho písničky na cédéčkách, možná i vinylových deskách a samozřejmě o něm budeme i mluvit,“ nalákal Uhlíř na další zajímavý program, který břeclavské čtenáře čeká.

O jarních prázdninách, konkrétně patnáctého března, mohou děti přijít od jedné do pěti hodin odpoledne do výtvarné dílny, kde si vyrobí panenky z lýka, loutky nebo hračky. Ve čtvrtek je pak od dvou připravené kino v knihovně plné pohádek.

„Na konci měsíce nás čeká beseda o Peru s břeclavským rodákem Jaroslavem Vrbasem a prvního dubna zakončíme akci Nocí s Andersenem v pobočce v Poštorné,“ vyjmenoval Uhlíř s tím, že letos na čtenáře nečeká snad jen tradiční amnestie pro zapomnětlivce.

Zajímavý program mají také Hustopečští. Po celý měsíc mohou přijít na burzu knih, kde si jistě vyberou něco, co ještě ve své domácí knihovně nemají. Navíc si mohou prohlédnout výstavu nazvanou Výtvarné umění na československých a českých poštovních známkách.

Ve čtvrtek si zájemci poslechnou zážitky z cest po Jižní Americe, a to už od devíti hodin ráno. V příštím týdnu pak na čtenáře čeká například v pondělí v devět hodin dopoledne a ve středu od čtyř odpoledne tvorba rodokmenu.

Potrénovat si paměť pak mohou lidé čtrnáctého března od pěti hodin odpoledne ve Strachotíně a o tři dny později opět v Hustopečích. A od už čtyř hodin odpoledne.

I mikulovská knihovna nabízí dětem i dospělým kulturní a čtenářské vyžití. Navíc v tomto měsíci zahájí také novou celoroční soutěž o nejlepšího čtenáře roku 2011. Starší se mohou objednat na práci s internetem.