„Důvodem uzavírky je rekonstrukce průtahu silnice druhé třídy po budování nové kanalizace. Vozovka je po stavebních úpravách v hrozném stavu,“ vysvětlila Hana Řeháková z dopravního odboru hustopečské radnice.

Investor – Jihomoravský kraj – zvolil technologický postup, který zajistí co nejmenší množství spár. Neuzavře se pouze jeden jízdní pruh, nýbrž oba. Stroje budou lít asfalt na celou plochu. Silnice bude tím pádem o to kvalitnější a lidé z přilehlých domů také ocení snížení hlučnosti.

„V pondělí začne recyklace poslední vrstvy. Při zvoleném postupu nevzniká pracovní spára, což je častý zdroj poruch,“ poukázal vedoucí břeclavského pracoviště Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Ladislav Hádlík.

Při recyklaci se budou na stavbě pohybovat velké stroje. Hádlík proto upozornil, aby se lidé kvůli bezpečnosti těmto místům raději vyhnuli, nebo alespoň pohybovali v dostatečné vzdálenosti.

Stavební práce na silnici úplně uzavřou dopravu přes Kobylí. Obyvatelé obce se domů dostanou objížďkami přes horní část vesnice. Křižovatky z obou stran Kobylí, tedy i směrem na Vrbici, budou pro místní průjezdné.

Pro ostatní řidiče povede objízdná trasa z Terezína přes Čejč, Čejkovice a Velké Bílovice, kde se napojí na silnici číslo 425. Uzavírka zkomplikuje i autobusovou dopravu, ale ne nějak významně. „Autobus pojede jinak, než běžně jezdí. Změní se trasa a přesune se zastávka,“ uvedla kobylská starostka Dagmar Kovaříková.