Jeho podobizna se vyjímá hned pod nepřehlédnutelným nápisem Hasiči Kobylí. Z keramiky patrona zhotovila hodonínská umělkyně Zdena Ciprová. Před zraky místních i zvědavců z okolí byl Floriánek schovaný pod bílou plachtou. Světu se ukázal díky herečce Tereze Brodské, která se stala kmotrou zbrojnice. „Přemýšlela jsem, co mám hasičům popřát. Vymyslela jsem málo ohňů a hodně vody. Kamarádka Kristýna Kováříková se ale vyděsila: Terezo, to neříkej, to by zase museli vyjíždět k povodním,“ rozesmála Kobylské herečka. Nakonec tedy hasičům popřála, aby se ze zásahů vrátili vždy ve zdraví.

Slavnou kmotru má zbrojnice právě díky přátelství Terezy Brodské s hasičkou Kristýnou Kováříkovou. „Při studiích mi hlídala syna Samuela,“ vysvětlila herečka. Z hlídání nakonec vzniklo přátelství a Brodská jezdí do Kobylí častěji. „Byli jsme tu se synem na prázdniny. Kováříkovi nás přijali skvěle. I ve sklípku,“ dodala se smíchem. Jižní Morava jí přirostla k srdci. „I kdybych tu neměla přátele, dobří lidé a dobré víno to tu vždy udělají pěkné,“ nešetřila chválou představitelka Báry Jordánové z nekonečného seriálu Ulice. „Jeho natáčení mi zabírá téměř veškerý čas. Jakékoli volno musím hlásit čtyři měsíce předem, takže i kobylská hasička byla plánovaná dlouho dopředu.“

Velké přípravy na sobotní slávu ostatně svěcení nezapřelo. Místní mužáci si rozšířili repertoár o známou píseň Co jste hasiči, co jste dělali. Za hasičkou se opékalo prase a nalévalo víno. „Léta jsme záviděli všem okolním sborům, teď můžou závidět oni nám,“ prohlásil pyšně starosta hasičů Antonín Kovářík.