Lidé si zazpívají v sále kulturního domu. Program se uskuteční jako součást setkání s důchodci, již se s vedením obecního úřadu schází několikrát do roka. „Společné zpívání koled mi přijde jako úžasná věc. Původně jsem si myslel, že by nebylo špatné to udělat v kostele. Jenže tam by se v adventní době koledy zpívat neměly. Spojili jsme to proto se setkáním se seniory, před kterými vystoupí také náš dětský folklorní soubor. Uděláme si pěkný kulturní večer," říkal starosta Vrbice Tomáš Bílek.

K pěti „povinným" koledám, které si lidé vybrali v hlasování, si Vrbičtí podle rozpoložení možná přidají i další. „Když bude dobrá nálada, proč ne. Jsem pro," pokračoval Bílek s pousmáním.

Vrbici rozezpívá několik desítek starších lidí. Zahálet podle všeho nebudou ani pořadatelé či mladí folkloristé. Mají z čeho čerpat. Každoročně zpívají například při rozsvěcování obecního vánočního stromu, který prozářil okolí uplynulou neděli. „Děti z mateřské a základní školy tam zazpívají svým rodičům i babičkám a dědečkům. Po rozsvícení stromu máme připravený jarmark. Máme za sebou už i předadventní zpívání naší Chrámové scholy Kamínek. To nebylo o koledách, ale spíše písních s duchovním nádechem," doplnil starosta.

Pokud nebudete mít čas nebo chuť zpívat s námi na některém z desítek míst na jihu Moravy, můžete si naladit Český rozhlas Brno, který bude vysílat přímý přenos z brněnského náměstí Svobody, kde s námi bude zpívat i Jožka Černý.