„Za těch deset let, co jsme spolu, jsme sem se ženou jezdívali po pár letech znovu a znovu. Až jsme se rozhodli, že v Mikulově možná zapustíme kořeny,“ potvrzuje někdejší frontman skupiny Lucie, který se objevil na sobotní vernisáži mikulovské Dílny.

Dům na ulici 1. května, který mu patří, ale volá po opravě. „Zatím je to spíše na oddych, na bydlení moc ne. Uvažovali jsme o tom, že to strhneme a postavíme tam něco nového, ale pak jsme si to rozmysleli. Teď spíše přemýšlíme, co s tím,“ přiznává uznávaný hudebník.

V Mikulově se přesto i se svými blízkými pravidelně objevuje. „Máme to tady rádi. Člověk ale odsud musí vždycky včas odjet,“ směje se Koller v narážce na zdejší vyhlášená vína. „Mikulovská vína jsou prostě úžasná. Hlavně ta bílá. Kam se hrabou některá francouzská,“ srovnává.

O víkendu měl pro cestu do Mikulova další dobrý důvod. Se svojí skupinou totiž zahrál na závěr Dílny v zámeckém sále. „Mám pocit, že je to premiéra, že jsem tady nikdy nekoncertoval,“ pátrá v paměti.

„Mikulov je pěkný. Jsou tady prima lidi, máme tu už pár dobrých známých. Ráz města je takový jižní, až italský. Je to tady zvláštní,“ říká sedmačtyřicetiletý otec tří dětí, který na vernisáž dorazil i se svým tříletým synem Benjaminem.

Jestli tady zůstane s rodinou natrvalo, ale momentálně neví. „Dům stojí vedle školky a školy, to hovoří pro. Ale hodně se tady pije, což zase mluví proti,“ usmívá se.

To, že Mikulov je daleko od Prahy, podle něj není problém. Mnohem více vrásek má z vidiny velkých investic. „Kromě rodinného domu bych ještě musel vybudovat studio i s bydlením, a to už je dost náročné. Nikdy jsem žádné zásadní dluhy neměl. Nevím, jestli se chci zadlužovat kvůli tomu, abych postavil dva baráky. A nějak se tím trápil. Zvažuji to,“ nechává zatím vše otevřené.