Připravená je už studie, která pomůže s přizpůsobením hřbitova modernějším trendům. Chybět nemá rozptylová loučka nebo kolumbárium. Přibude nová brána a chodníky a dojde také k vyrovnání a obnově prostoru mezi jednotlivými hrobními místy či k vytvoření hrobních míst nových.

Práce mají být postupné. „Počítáme s celkovými náklady okolo šestnácti milionů korun,“ prozradil starosta obce Karel Rainet.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Vedení Nikolčic připravuje revitalizaci kopce nad hřbitovem ve směru na Šitbořice. Vzniknout zde má přírodní park.
Zarůstající kopec v Nikolčicích nahradí parkem. Prohlédněte si, jak má vypadat

Nikolčický hřbitov je z části evangelický a z části katolický. Zásadní pro místní proto je, aby zůstal zachovaný vchod do obou částí. „Vstup do evangelické části bude zepředu od hlavní silnice brankou. Bráně pak bude dominovat jak kalich, tak i křesťanský kříž,“ vyprávěl Rainet.

Jeden hřbitov pro dvě náboženství není v Nikolčicích jen tak náhodou. V obci s osmi sty obyvateli se totiž nacházejí kostely dva. Jeden patří evangelíkům, druhý pak katolíkům.