Uzavírka potrvá od pondělí 3. dubna do 30. listopadu letošního roku. „Hlavní objízdná trasa povede po ulici 17. listopadu, třídě 1. máje a ulici U Nemocnice. Navede na ni dopravní značení," oznámila mluvčí Břeclavi Ivana Solaříková.

Obyvatelé ulic sousedících s opravovaným nábřežím, mohou využít také objízdné trasy po ulici bří Mrštíků. „Částečně bude zjednosměrněna, a to od křižovatky s Fintajslovou po křižovatku s Růžičkovou. Ve zbytku ulice zůstane provoz obousměrný. Pro rezidenty v ulici bří Mrštíků obnovíme možnost parkování," přislíbila mluvčí města. Vjezd do Čermákovy ulice bude možný pouze ze směru od Sladové ulice.

Kanalizace a vodovod na Komenského nábřeží v Břeclavi se dočká opravy.
Konec haváriím: kanalizaci na Komenského nábřeží v Břeclavi opraví

Uzavírka výrazně zasáhne také do autobusové dopravy. Regionální spoje nebudou po dobu uzavírky k nemocnici zajíždět. Jedná se o linky 574 a 542. Cestující mohou přestoupit na náměstí T. G. Masaryka na autobus městské hromadné dopravy, kterým se dále k poliklinice a nemocnici dostanou.

Objízdná trasa kvůli opravě kanalizace a vodovodu na Komenského nábřeží v Břeclavi.Objízdná trasa kvůli opravě kanalizace a vodovodu na Komenského nábřeží v Břeclavi.Zdroj: město BřeclavAutobusy hromadné dopravy využijí objížďku po třídě 1. máje a ulici U Nemocnice. Uzavírka se výrazně dotkne provozu linek 564 a 569. Tyto autobusy nebudou stavět na zastávkách Břeclav, Dům kultury, Břeclav, Průmyslová škola a Břeclav, poliklinika.

„Obě tyto linky obslouží zastávku Břeclav, nemocnice, a to pouze ve směru jízdy od třídy 1. máje a jen některými spoji. Na dobu uzavírky vznikly výlukové jízdní řády. Dopravu cestujících k lékaři zajistí také linky 562 a 568," zmínila mluvčí Solaříková.

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu na Komenského nábřeží v Břeclavi. Pohled z dronu.
Proměna Komenského nábřeží v Břeclavi. Podívejte, jaký tam panuje stavební ruch

Parkoviště za kulturním domem zůstane pro auta dostupné. Řidiči se na ně dostanou jednosměrným nájezdem z ulice 17. listopadu vedle Domu školství. Výjezd bude nově možný pouze do Čermákovy ulice.

Břeclavská vodárenská společnost při tomto omezení dopravy dokončí výměnu kanalizace a vodovodu, město Břeclav pak naváže rekonstrukcí povrchu silnice, chodníků a výměnou veřejného osvětlení. „Do konce roku bude ulice, kde se v minulosti staly havárie kanalizace i propadla vozovka, kompletně opravená," doplnila Solaříková.

Komenského nábřeží v Břeclavi:

  • uzavírka: od 3. 4. 2023 do 30. 11. 2023
  • důvod: pokračující rekonstrukce vodovodu a kanalizace
  • míra omezení: uzavřená silnice v obou směrech od nájezdu z ulice 17. listopadu až po křižovatku k poliklinice
  • hlavní objízdná trasa: po ulici 17. listopadu, třídě 1. máje a ulici U Nemocnice