„Do 16. srpna ještě mohou strany měnit pořadí kandidátů nebo kandidátky,“ řekl vedoucí odboru vnitřních věcí břeclavské radnice Zdeněk Opálka s tím, že pokud vše půjde dobře, už 17. srpna budou na světě kompletní kandidátky.

V Mikulově usilují o voliče SNK-ED, KSČM, ODS, ČSSD, Věci veřejné, KDU-ČSL, TOP 09, Strana Práv Občanů Zemanovci, Za prosperitu Mikulova, Ženy pro Mikulov, Nová volba pro Mikulov a Sdružení podnikatelů města Mikulova.

V sedmnácti obcích, které patří pod Mikulovsko, kandiduje 76 stran a hnutí. Nejméně v Horních Věstonicích. Pouze jediné Sdružení nezávislých.

Hustopečští si budou vybírat mezi ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, Sdružení nestraníků, ODS, TOP 09 a sdružením nezávislých. Z devatenácti obcí, které patří pod Hustopečsko, našlo cestu na radnici 84 kandidátních listin. Pouze dvěkandidátky mají ve Vrbici a Divákách. Nejvíce, osm, pak ve Starovicích a Velkých Němčicích.

Na břeclavskou radnici se dostalo devět kandidátek. Konkrétně KDU-ČSL, ČSSD, ODS, Komunisté, TOP 09, Pro region – SNK-ED, Volba pro město, Zemanovi, Občanské fórum. V patnácti obcích, které se hlásí k Břeclavsku, kandiduje na padesát stran a hnutí. Jen dvě pak v Přítlukách.