„Podle mého názoru lidé volili naše kandidáty tam, kde byli. Tedy u nezávislých. Já mohu potvrdit, že se určitě budu znovu ucházet o křeslo starostky. Jednání se uskuteční v tomto týdnu. Teď tady ale máme hody,“ prozradila Bradávková.

Jak dodala, členové vítězného uskupení se dohodli na tom, že díky své jasné výhře stačí začít jednat až po hodech. Bradávková získala největší počet hlasů a posunula se z druhého místa kandidátky na první. Z něj odsunula právě Růžičku. Nezávislí získali v zastupitelstvu celkem deset křesel z patnácti.

„Přesto chceme jednat i s ČSSD. Je to korektní a solidní. S ODS ne. Pokud by dopadli tak jako nezávislí, také by nás nepřizvali,“ uvedla nynější starostka s tím, že chce spolupracovat i s ostatními právě proto, že v menších obcích příslušnost k politickým stranám zase až tak velkou roli nehraje. „Nemáme důvod nespolupracovat,“ vyjádřila se.

Zároveň přiznala, že Růžičku navrhne opět na post místostarosty. „Vychází to také z počtu hlasů, které jsme ve volbách oba získali. Takže si myslím, že je to i objektivní. O žádném mém protikandidátovi zatím nevím,“ netají se Bradávková vysokou šancí na znovuzvolení.