„Podle kamerových zkoušek vyšlo najevo, že do kanalizace začaly prorůstat kořeny stromů, které ji poničily. Na některých místech se pak různými vlivy tvořily kaverny. Proto se pustíme do rozsáhlé opravy, která naváže na předchozí investici, která se uskutečnila v letošním roce," uvedl ředitel břeclavské vodárenské společnosti Milan Vojta.

Výměna kanalizace navazuje na vybudování protipovodňové zídky Povodím Moravy. Poté město Břeclav v oblasti opraví zvlněnou silnici, chodníky a vymění veřejné osvětlení. „Předpokládaná cena prací na kanalizaci, vodovodu a všech souvisejících opatřeních byla dle projektu téměř třiasedmdesát milionů korun. Ve výběrovém řízení jsme získali dodavatele, který nabídl skoro o čtyři miliony nižší sumu,“ uvedl předseda představenstva Vodovodů a kanalizací Břeclav Dalibor Neděla.

Břeclavská nemocnice získala nové CT i rentgen.
Nemocnice v Břeclavi má lepší techniku. Nové CT za miliony pomůže při mrtvici

Práce začnou 12. prosince a hotové mají být do konce července příštího roku. „Kanalizace je uložená hluboko, proto kvůli výkopům nebude možný provoz jedním jízdním pruhem," doplnil Vojta.

Představitelé vodáren jednají o možnosti postupných uzavírek jednotlivých úseků. Trasou jezdí linky městské hromadné dopravy, sanitky i pacienti nemocnice a polikliniky.