Tu ale kriminalisté připravovali měsíce. „Na samém počátku upoutali pozornost kriminalistů tři muži, kteří ve velkém sháněli a distribuovali marihuanu do Polska. Policisté proto začali rozkrývat jejich kontakty a zdroje, kde drogy nakupují,“ informoval v pátek policejní mluvčí David Chaloupka.

Jeho kolegové tak postupně zmapovali hned čtyři místa pěstování nelegálního konopí. „Při akci policisté zásahové jednotky zadrželi všech pět podezřelých osob, čtyři Čechy a cizince, který skončil na vazbě,“ sdělil mluvčí policie.

Podle něj pěstitelé nebyli žádní amatéři. Disponovali totiž pěstebními stany s výbojkami i hnojivem pro zrychlení růstu těchto aromatických konopných rostlin. „Místo skleníku využívali k pěstování i prázdný krytý bazén. Další rostliny, které se dovnitř nevešly, pěstovali v uzavřených dvorech v květináčích,“ nastínil Chaloupka umístění rostoucích nelegálních bylin.

Kamery pomohly odhalit pachatele graffiti.
V Břeclavi už vědí, kdo počmáral nové zastávky. Pomohly kamery

Zároveň upozornil na to, že dopadení pěstitelé za poslední dva roky vyprodukovali a podařilo se jim prodat více než dvě stě kilogramů konopné sušiny. „Aktuální prodejní cena marihuany v Polsku je cca šedesát tisíc korun za kilogram, takže mohli získat až dvanáct milionů korun,“ přiblížil mluvčí.

Tentokrát ale sklízeli při domovních prohlídkách policisté. „Zajistili téměř deset kilogramů marihuany. A nezůstalo jen u drog. V domech se našly také vysoké finanční obnosy, sto čtyřicet tři tisíc korun a osm set euro,“ dodal Chaloupka s tím, že kromě pěstebního vybavení a nástrojů na zpracování konopí policisté zajistili i dva vozy, a to Mercedes-Benz a BMW. „Těmi dealeři drogy převáželi,“ doplnil mluvčí.