„Ve Valtickém Podzemí jsem poprvé a zábavně-pracovní atmosféra mi naprosto nečekaně moc příjemně zpestřila večer," pochvaloval si po výkonu u sklenky bílého vína a svačiny Valný. Vykopanou spraš si také sám naložil a vyvezl na kolečku.

On a další muži i ženy pod dozorem vyhloubili ve Valticích základy výklenku pro jedno z děl, které vznikne při budoucí sochařské dílně. Tento první výklenek prohlubovali v nejatraktivnější a nejdelší chodbě.

Po hlavách účastníků přitom kolovaly červené a oranžové helmy ve stylu postaviček Pata a Mata. „Celou akci si nenechalo ujít několik desítek lidí nejen z regionu, ale i z Brna, Čech a ze Slovenska. Část přijela pevně rozhodnuta nejen užít si neformální atmosféru, ale vzít, byť poprvé v životě, do ruky krumpáč," uvedla za organizátory Zuzana Nešporová, která má na starosti PR a marketing Vinařství Chateau Lednice. To je provozovatelem Valtického Podzemí.

Někteří z návštěvníků vyslyšeli výzvu pořadatelů akce a přinesli si kytary. Zpěvem je podpořila většina z přítomných.

Pořadatelé byli na závěr spokojení. „Nejenže lidé prohloubili základy prostoru pro umělecká díla, která ve Valtickém Podzemí vzniknou, ale položili základy také zcela nové akce," uzavřela Nešporová.